Demokrat Milletvekilleri Silicon Valley Bank’ın Çöküşünün Soruşturulmasını İstiyor

demokrat milletvekilleri silicon valley bankin cokusunun sorusturulmasini istiyor

Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicileri tarafından kapatılan Silicon Valley Bank’ın çöküşü pek çok soruyu beraberinde getiriyor. Silicon Valley Bank’ın kapatılması kripto şirketlerini de etkilerken bir grup ABD’li Demokrat milletvekili, dünyanın en büyük finans şirketlerinden birisi olan Goldman Sachs Group’un Silicon Valley Bank’ın çöküşünde bir etkisinin olup olmadığının soruşturulmasını istiyor.

Silicon Valley Bank’ın Çöküşüne Dair Yeni Bir Soruşturma Talebi

Silicon Valley Bank’ın çöküşü ABD’nin son yıllardaki en büyük bankacılık başarısızlığı oldu. Silicon Valley Bank’ın başarısızlığı sorgulanırken, bir grup Demokrat milletvekili, Goldman Sachs Group’un Silicon Valley Bank’ın çöküşündeki rolünün soruşturulması talebinde bulundu. Milletvekilleri söz konusu soruşturma talebi için Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı’na bir mektup gönderdi.

demokrat milletvekilleri silicon valley bankin cokusunun sorusturulmasini istiyor 2

Gönderilen mektup ABD Temsilcisi Adam Schiff’ten, ABD Başsavcısı Merrick Garland, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler ve Federal Mevduat Sigorta Şirketi Başkanı Martin Gruenberg ile Kaliforniya kongre delegasyonunun diğer 19 üyesine iletildi. Mektubun içeriğinde şu ifadeler yer aldı:

Bizler, Goldman Sachs Group’un Silicon Valley Bank’a danışmanlık yapma ve tahvil portföyünün satın alınmasındaki rolüne dair endişelerimizi dile getirmek istiyoruz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
523.436,05 TL 1,56%
ethereumETH/TRY
33.048,99 TL 1,79%
tetherUSDT/TRY
19,22 TL 0,43%
bnbBNB/TRY
6.150,09 TL 0,26%
usd-coinUSDC/TRY
19,19 TL 0,36%
xrpXRP/TRY
8,67 TL 6,02%
cardanoADA/TRY
6,73 TL 2,99%
dogecoinDOGE/TRY
1,40 TL 2,92%
staked-etherSTETH/TRY
32.976,28 TL 2,05%
matic-networkMATIC/TRY
20,48 TL 2,01%
Bağlantıyı kopyala