bitcoinBTC/TRY
739.241,50 TL 2,58%
ethereumETH/TRY
45.205,79 TL 3,39%
tetherUSDT/TRY
27,34 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.883,92 TL 1,59%
xrpXRP/TRY
13,91 TL 1,71%
usd-coinUSDC/TRY
27,34 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.188,84 TL 3,44%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 1,62%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,56%
solanaSOL/TRY
545,12 TL 4,23%

Paylaş

Delphi Digital’in Yılın İlk Çeyreğindeki Kripto Yatırımları (2023)

Delphi digital yatirimlari

Bu yazımda Delphi Digital’in 2023 yılının ilk çeyreğinde kripto para sektöründe yaptığı yatırımlara yakından bakacağız. 

Delphi Digital araştırma odaklı bir kripto para yatırım şirketi.

Delphi Digital gibi risk sermayesi fonlarının potansiyeli yüksek girişimleri, henüz proje aşamasındayken bulup erkenden yatırımlar yapıyor. Bu nedenle potansiyeli yüksek yeni kripto para projelerini bulmak isteyen bireysel yatırımcılar için risk sermayesi şirketlerinin para akışını takip etmek akıllıca olabilir. 

Sözü çok uzatmadan Delphi Digital’in 2023 yılının ilk 3 ayında yaptığı kripto para yatırımlarına yakından bakalım. Çeşitli kaynaklardaki verileri göz önünde bulundurduğumuzda Delphi Digital’in 9 farklı yatırım turuna katıldığı göze çarpıyor. Bunlar şu şekilde:

1- Phi

Phi, blockchain kimliklerini görselleştirmek için ENS ve doğrulanmış cüzdan etkinliklerinden yararlanan bir sosyal oyun metaverse’ü. Phi kullanıcıları ENS alan adlarını kullanarak kişiselleştirilmiş alanlar oluşturabilir ve cüzdan etkinliklerine bağlı olarak oyun içi öğeler talep edebilir. Böylelikle kullanıcılar bu oyun içi öğelerle kullanarak, zincir üstü kimliklerini sergilemek için kendi Web3 dünyalarını oluşturabilir.

Phi, 17 Şubat’ta duyurduğu finansman turunda Delphi Digital‘in de katıldığı çeşitli yatırımcılardan 2 milyon dolar topladı. 

Phi, blockchain hizmetleri kategorisinde faaliyet gösteriyor.

2- Avalon

Avalon, oyunların ve sanal deneyimler için devrim yaratacak bir platform ve araçlar geliştiriyor. Avalon, metaverse’ün finans sektörünün dışında oyun sektöründe de harikalar yaratacağına inanıyor. Oyun motorları ile blockchain teknolojisini birleştirerek bir evren yaratmayı hedefleyen Avalon’un geliştiricileri arasında Electronic ArtsMicrosoftBlizzard ve Sony gibi önde gelen şirketlerin eski çalışanları yer alıyor. 

Avalon, 28 Mart 2023’te aralarında Delphi Digital ve Coinbase Ventures‘ın da yer aldığı risk sermayedarlarından 13 milyon dolar topladı. 

Avalon, GameFi kategorisinde faaliyet gösteriyor.

3- Jungle

Jungle, oyuncuları web3 dünyasına çekebilecek düzeyde oyunlar geliştirmeyi ve yayınlamayı hedefleyen bir kripto para girişimi. Jungle oyun sektöründe benzersiz bir yaklaşık uyguluyor ve beklenen ilgiyi görmeyen projeleri satın alıyor. Jungle, bu projelerin ürün vizyonunu ve pazara açılma stratejisini geliştirerek web3 dağıtımına, büyümeye ve para kazanmaya odaklanarak oyunu piyasaya sürer.

Jungle, 13 Mart’ta duyurduğu ve Delphi Digital’in de katıldığı yatırım turunda 6 milyon dolar topladı.

Jungle, GameFi kategorisinde faaliyet gösteriyor.

Eğer bu içerik ilginizi çektiyse;

başlıklı yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Tuncay Aydıner

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti. 2016 yılında yaptığı araştırmalar neticesinde kripto paralarla ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenmeye başlayan Tuncay, 1 yıllık bir çalışmanın ardından bu alanda içerikler üretmeye başladı. Tuncay, üniversite yıllarında yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol alarak kripto para sektörüyle bağlarını iyice güçlendirdi. Henüz lise yıllarında gazeteciliğe ilgi duyan Tuncay, üniversite yıllarında internet dünyasına adım attı ve 2018 yılında sırasıyla Coinografi.com ve CoinBilgi.net sitelerini kurdu ve yönetti. Tuncay, üniversite yıllarından bu yana gününün tamamını kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenerek, bu konuda araştırmalar yaparak geçiriyor. Tuncay’ın kripto para alanında ilgilendiği başlıca konular arasında ödeme sistemleri, NFT ve merkezsiz finans protokolleri yer alıyor. Tuncay Blockchain teknolojisine, kripto paralara, teknolojik dönüşüme, ekonomiye duyduğu ilgi nedeniyle bu alanda yüksek lisans eğitimi için yönünü dijital dönüşüm konusunda Avrupa’ya liderlik eden Baltık ülkelerine çevirdi ve 2021 yılının Ocak ayında Letonya Riga Teknik Üniversitesi Business Informatics bölümünden kabul aldı. 2021 yılının Ocak ayında Kriptomeda bünyesine katılan Tuncay, Coinkolik.com, BTCHaber.com ve CoinBilgi.net platformlarının Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Üniversite yıllarında girişimcilik ve doğa Sporları kulüplerinde aktif rol alan Tuncay başta futbol ve hentbol olmak üzere spora, bilgisayar ve konsol oyunlarına, fotoğrafçılığa, araştırmaya, okumaya ve öğrenmeye büyük ilgi duyuyor. Kripto para ekosisteminde spesifik olarak NFT’lerle ilgilenen Tuncay, bununla birlikte Solana, Polkadot ve Avalanche gibi akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz finans protokollerini destekleyen projeleri yakından takip ediyor. Tuncay, Mahatma Gandhi’in “Dünyada görmek istediğin değişimin bir parçası ol.” sözünden ilham alıyor. Bu bağlamda geleneksel finansal sistemin temellerinden çatırdadığını ve dijital paraların insanlığın geleceği olduğunu düşünmesi nedeniyle kripto para ekosisteminin geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışmalar yürütüyor. Tuncay, kripto varlıkların paranın çehresini temelden değiştirebileceğine inanıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala