Defrost, Dolandırıcılık Suçlamaları Konusundaki Sessizliğini Bozdu

defrost finance saldiriya ugradi

Kısa süre önce DeFi platformu Defrost Finance, V1 ve V2 ürünlerinin hacklendiğini açıklamıştı. Defrost Finance yaptığı son açıklamada, V1 saldırısındaki hacker’ın fonları iade ettiğini söyledi. Defrost Finance şimdiye kadar medyadaki halı çekme suçlamaları hakkında kamuoyuna açıklama yapmamıştı. Son olarak Defrost Finance konu hakkındaki sessizliğini bozdu.

Defrost Finance Dolandırıcılık Konusuna Açıklık Getirdi

12 milyon dolarlık bir suistimale maruz kalan merkeziyetsiz ticaret platformu Defrost Finance, ayrıntılı bir dolandırıcılığın parçası olarak kullanıcılarını sağlamlaştırdığı iddialarını yalanladı.

defrost dolandiricilik suclamalari konusundaki sessizligini bozduassdd

Hatırlatmak gerekirse 23 Aralık’ta platform, v2 protokolünden kullanıcı fonlarının çekilmesine yol açan bir ani kredi saldırısına maruz kaldığını duyurdu. Bir gün sonra başka bir olayda, bir bilgisayar korsanı v1 protokolüne “çok daha büyük” ikinci bir saldırı için yönetici anahtarını çalmıştı.

Son olarak ekip, ilk saldırının V2 ürünündeki fonları boşaltmak için gerçekleştiğini söyledi. Daha büyük boyutta olan bir saldırı ise V1’den yararlanmak için sahip anahtarlarını kullandı. Avalanche Blockchain ağındaki kaldıraçlı ticaret sunan protokol, ne kadar geri alındığını söylemedi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
429.924,35 TL 3,06%
ethereumETH/TRY
29.503,61 TL 3,30%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.830,21 TL 0,39%
xrpXRP/TRY
7,45 TL 3,59%
binance-usdBUSD/TRY
18,79 TL 0,20%
cardanoADA/TRY
7,04 TL 3,76%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 5,50%
matic-networkMATIC/TRY
20,45 TL 5,32%
Bağlantıyı kopyala