DefiLlama Çalışanları Arasında İç Savaş Çıktı

defillama calisanlari arasinda ic savas cikti

Dünyanın en büyük Blockchain veri platformu DefiLlama’da işler karıştı. Yaşanan son gelişmelerle birlikte DefiLlama çalışanları arasında veri şirketinin geleceği hususunda bir iç savaş çıktı. 

DefiLlama Çalışanlarından Sert Suçlamalar 

Blockchain veri platformu DefiLlama, yeni bir olayla gündeme geldi. DefiLlama’da 0xngmi takma ismiyle bir çalışan, şirketin kurucularını desteksiz bir token başlatmakla suçladı. Ortaya atılan bu iddia sonrasında DefiLlama çalışanları arasında bir iç savaş çıktı. 

Bir DefiLlama çalışanı olan 0xngmi, Twitter hesabı üzerinden, on-chain hesaplarının saldırıya uğramadığını doğrularken, “Bizi temsil etmeyen bir token başlatmak için DefiLlama şirketinde devam eden bir girişim bulunuyor. Biz bu token ile ilişkilendirilmek istemiyoruz.” ifadesini kullandı.

0xngmi, Twitter paylaşımında, DefiLlama’nın bir token airdrop‘unu ima etti. DefiLlama şirketinin ana kuruluşu olan Llama Corp., şirketi 0xngmi’nin eylemlerinin bağımsız olduğunu iddia ederek düşmanca bir devralmanın devam etmekte olduğunu belirtti. 

Llama Corp. şirketinden yapılan açıklamada, “Llama Corp., son üç yıldır olduğu gibi DefiLlama’yı işletmeye devam edecek. 0xngmi’nin eylemleri üzücü. Sorunları özel ve dostane bir şekilde çözmeyi planlıyoruz.” denildi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
524.578,09 TL 1,05%
ethereumETH/TRY
33.121,70 TL 1,30%
tetherUSDT/TRY
19,21 TL 0,43%
bnbBNB/TRY
6.171,22 TL 0,24%
usd-coinUSDC/TRY
19,19 TL 0,34%
xrpXRP/TRY
8,72 TL 6,90%
cardanoADA/TRY
6,75 TL 2,37%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 2,77%
staked-etherSTETH/TRY
33.082,11 TL 1,19%
matic-networkMATIC/TRY
20,56 TL 1,48%
Bağlantıyı kopyala