DeFi Şirketi Quasar Finance, 5.4 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

defi sirketi quasar finance 5 4 milyon dolarlik yatirim aldi

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüşler ve dünya genelinde artan resesyon endişeleri kripto şirketlerini olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bu doğrultuda bazı şirketler iflas başvurusunda bulunurken bazı şirketler de yatırım almaya devam ediyor.

Quasar Finance Yatırım Turunu Tamamladı

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre DeFi girişimi Quasar Finance, Shima Capital liderliğindeki bir yatırım turunu başarılı bir şekilde tamamladı. Şirket söz konusu bu yatırım hakkında yaptığı açıklamada, değerini 70 milyon dolara çıkardı. Şirketin yatırım turuna Polychain Capital, Blockchain Capital ve Osmosis kurucu ortağı Sunny Aggarwal de katıldı.

defi sirketi quasar finance 5 4 milyon dolarlik yatirim aldi 2

Yatırım, dijital varlık yönetimini daha ulaşılabilir hale getirmeyi hedefleyen Quasar Finance’in zincirler arası merkezi olmayan varlık yönetimi (DAM) protokolünü geliştirmeyi hedefliyor. Şirket Temmuz 2022’de 6 milyon dolarlık başlangıç yatırım turunu açıklamıştı. Yapılan son yatırımla birlikte şirketin şu anda 11.5 milyon dolarlık yatırımı bulunuyor.

Quasar Finance, temel olarak kullanıcıların kasalar oluşturmasını ve varlıklarını birden çok Blockchain ağlarında konumlandırabilmesine olanak sağlamayı hedefliyor. Quasar Finance bu imkânı Cosmos ekosistemi ile sağlıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
449.715,49 TL 3,80%
ethereumETH/TRY
31.128,32 TL 4,92%
tetherUSDT/TRY
18,87 TL 0,22%
usd-coinUSDC/TRY
18,87 TL 0,25%
bnbBNB/TRY
6.002,79 TL 4,05%
xrpXRP/TRY
7,84 TL 1,49%
binance-usdBUSD/TRY
18,91 TL 0,49%
cardanoADA/TRY
7,47 TL 3,57%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 2,56%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 3,34%
Bağlantıyı kopyala