DeFi Protokolü BadgerDAO, Siber Saldırıya Uğradı

defi protokolu badgerdao siber saldiriya ugradi 2

Ethereum üzerindeki en büyük 23. DeFi protokolü BadgerDAO, siber saldırıya uğradığını duyurdu. Blockchain veri ve güvenlik analitiği şirketi PeckShield’e göre; BadgerDAO protokol kullanıcılarından 120,3 milyon dolar çalındı. İlk olarak protokol kullanıcıları dün gece protokolün uyuşmazlığındaki sorunları bildirdiler.

Söz konusu olan bu saldırının temel nedeni ise; protokol sözleşmelerinden kaynaklanmıyor. Badger.com kullanıcı ara yüzündeki bir istismarın sonucu olduğu tahmin ediliyor.

defi protokolu badgerdao siber saldiriya ugradi

DeFi protokolü BadgerDAO; Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, saldırıya uğradığını açıkladı.

BadgerDAO Saldırı Sonrası Tüm Akıllı Sözleşmeleri Durdurdu

DeFi protokolü Badger DAO‘un saldırıya uğraması sonucu projenin Discord kanalında yapılan yorumlara göre; BadgerDAO web sitesinin ön ucuna erişildiği ve işlemleri engellemek için kullanıldığı bildirildi. Bir yönetici ise saldırı için bir API anahtarının güvenliğinin ihlal edildiğini söyledi.

BadgerDAO’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada ise kullanıcıların, izinleri olmadan çekimlerin yapıldığına yönelik şikayetlerde bulunduğu ve tüm akıllı sözleşmelerin durdurulduğu belirtildi.

Bunun yanında belirtmek gerekirse; BadgerDAO projesinin yerel tokeni olan BADGER, CoinGecko verilerine göre; çıkan haberlerden sonra yüzde 15.3 oranında bir düşüş yaşadı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
469.502,43 TL 0,92%
ethereumETH/TRY
31.351,60 TL 0,38%
tetherUSDT/TRY
15,83 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
4.803,54 TL 2,88%
xrpXRP/TRY
6,57 TL 0,34%
binance-usdBUSD/TRY
15,86 TL 0,62%
cardanoADA/TRY
8,39 TL 0,98%
solanaSOL/TRY
819,52 TL 0,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,37 TL 0,50%
Bağlantıyı kopyala