DeFi Protokolü Aave, Bu Yıl Mobil Cüzdan Çıkaracak

defi protokolu aave mobil cuzdan duyurusu yapti

2022 yılının ilk günlerinde, farklı platformlardan geleceğe dönük adımlar geliyor. DeFi protokolü Aave adına şirketin kurucusu Stani Kulechov da kısa süre önce Twitter hesabı üzerinden, bir mobil cüzdan duyurusu yaptı.

Aave Mobil Cüzdan Geliyor

Kullanıcıların kripto para birimi ödünç alabileceği ve verebileceği bir DeFi platformu olan Aave’de kullanıcılar, çeşitli kredi havuzlarına faiz kazanmak için katkıda bulunabiliyor. Ödünç almak isteyenler için de teminat zorunluluğu var.

Ethereum ağı üzerinde inşa edilmiş olmasına rağmen Aave, diğer Blockchain ağlarına da yer veriyor.

defi protokolu aave mobil cuzdan duyurusu yapti 2

Açık kaynaklı DeFi protokolü Aave cephesinden kısa süre önce yeni bir haber daha geldi. Aave kurucusu Stani Kulechov şirketin bu yıl bir mobil cüzdan çıkarmaya hazırlandığını söyledi.

Topluluk üyeleri daha önce de Aave için mobil cüzdan önerisinde bulunmuştu. Ancak Kulechov, Aave’nin şu anda oluşturmakta olduğu cüzdanın önceki öneriden çok daha farklı olduğuna dikkat çekiyor.

Tahminler cüzdanın çoklu zincir ve NFT desteğine sahip olacağı yönünde.

Burada biraz Aave’nin yükselişine de bakmak gerekiyor.

DeFi Pulse’a göre, Aave‘nin 1,6 milyon ETH’nin kilitli olduğu 12 milyar dolarlık TVL’si var. Bir mobil cüzdan geliştirilmesi, platforma da önemli katkı sağlayacak gibi duruyor. Bu duyurdan sonra AAVE tokenı, son 48 saatin en yüksek seviyesi olan 270.11 dolara ulaşmıştı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 470.079,10 TL 4,62%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.350,31 TL 7,78%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,38%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.891,02 TL 6,36%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,08%
cardano
Cardano (ADA) 14,24 TL 7,83%
solana
Solana (SOL) 1.262,52 TL 16,39%
xrp
XRP (XRP) 7,99 TL 8,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 864,34 TL 1,82%
polkadot
Polkadot (DOT) 244,50 TL 8,55%
Bağlantıyı kopyala