DeFi Platformu Forward’a Tayland Bankalarından Destek

DeFi Platformu Forwarda Tayland Bankanlarindan Destek

Bankacılık ve finans sektörünün merkeziyetsizliğe savaşı, artık yerini iş birliğine hatta yatırımlara bırakmış durumda. Öyle ki bir dönem merkeziyetsizliğin karşısında bir duvar gibi duran banka ve finans kuruluşlarının günümüzde DeFi şirketlerinin yatırımcıları arasında olduğunu görüyoruz. Buna son bir örnek de Tayland’da yaşandı. Öyle ki aralarında Kasikornbank ve Bank of Ayudhya‘nın bulunduğu birçok banka, DeFi platformu Forward‘ın yatırımcıları arasında yer aldı.

DeFi Platformu Forward'a Tayland Bankanlarından Destek

DeFi Platformu Forward’a Tayland Bankanlarından 5 Milyon Dolarlık Destek

Tayland’ın en büyük bankalarının yatırım kolları, 5 milyon dolarlık bir tohum finansmanı turunda DeFi platformu Forward’ı destekledi. Yapılan basın açıklamasında, Kasikornbank ve Bank of Ayudhya’ya ait yatırım şirketlerinin yanı sıra, Ratanakorn Technology Group, GBV Capital ve Varys Capital ve Primestreet Capital şirketin yatırım turunda yer aldığı belirtildi.

Aldığı yatırımla gündeme gelen Forward, long ve short pozisyonları eşleştiren merkeziyetsiz türev ticareti için bir protokol ve DeFi platformu olarak karşımıza çıkıyor. 

Konu hakkında konuşan Forward’ın kurucusu ve CEO’su Chanon Charatsuttikul ise şu ifadelere yer verdi:

“Türev ürünlerin ticaret hacmi, spot hacminden yaklaşık 3 kat daha büyük ve bu büyüme hızla devam ediyor. Bu nedenle Forward, sürekli gözetim altına alınmayan merkeziyetsiz bir türev platformu geliştirmeye odaklanıyor” 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
351.117,27 TL 0,58%
ethereumETH/TRY
24.558,75 TL 1,92%
tetherUSDT/TRY
18,33 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
18,34 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.147,42 TL 2,49%
xrpXRP/TRY
9,07 TL 0,82%
binance-usdBUSD/TRY
18,33 TL 0,07%
cardanoADA/TRY
8,54 TL 1,29%
solanaSOL/TRY
629,35 TL 6,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,20 TL 7,70%
Bağlantıyı kopyala