DeFi Piyasa Değeri 145,5 Milyar Dolara Ulaştı

defi piyasa degeri

TradingView endeksine göre, DeFi piyasa değeri tüm zamanların en yüksek değeri olan 145,5 milyar dolara ulaştı. Bir önceki ATH, mayıs ayında gelmişti. O dönem Ethereum’un fiyatı da 4.170 dolar seviyesine çıkmıştı.

CoinMarketCap’e göre, piyasa değerine göre en büyük DeFi projesi, 18 milyar dolarlık piyasa değeri ve akıllı sözleşmelerde kilitli toplam 5 milyar dolarlık değeriyle hala Uniswap. Toplam değer 134 milyar dolar olarak devam ediyor. Daha önce, Uniswap’ın SEC tarafından soruşturulduğu haberlerinin çıkmış olduğunu da belirtelim.

DeFi Piyasa Değeri ATH Yaptı

Kilitlenen toplam değer, genellikle DeFi pazarına, yatırımcılardan ve yatırımcılardan gelen ürünlere yönelik durumu belirler. Piyasa katılımcıları akıllı sözleşmelerde fon bıraktığında, kâr almak ve piyasadan para çekmek yerine fonlarını korumaya yönelirler.

UNI veya AAVE gibi çeşitli DeFi belirteçleri yalnızca son bir ay içinde sırasıyla yüzde 44 ve 33’lük bir büyümeyle karşı karşıya kaldı. Ethereum ağında artan işlem hacmi ve Londra güncellemesinin sonrasında ağa gelen yeni özellikler mevcut DeFi pazarını büyük ölçüde etkileyebilir.

Merkezi olmayan bir finans ağı, kullanıcılara üçüncü bir tarafın katılımı olmadan finansal çözümler sunmak için birlikte çalışan açık kaynaklı yazılım ve çerçeveler kümesi olarak karşımıza çıkıyor.

Uniswap gibi DeFi platformları, kullanıcıların piyasada likidite sağlayarak veya fonlarını ödünç vererek pasif gelir elde etmelerine yardımcı oluyor.

DeFi platformu çoğunlukla Piyasa Yapıcıların hizmetlerini kullanan geleneksel piyasa oluşturma sisteminden (protokoller veya ticaret çiftlerine likidite sağlayan bireyler) uzaklaşmak için Likidite Havuzlarını kullanıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 426.144,21 TL 1,26%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.411,09 TL 4,51%
cardano
Cardano (ADA) 22,14 TL 8,32%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.925,20 TL 6,90%
tether
Tether (USDT) 8,32 TL 0,08%
xrp
XRP (XRP) 10,82 TL 6,48%
solana
Solana (SOL) 1.549,96 TL 29,31%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,40 TL 9,15%
polkadot
Polkadot (DOT) 272,24 TL 6,20%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,32 TL 0,01%
Copy link
Powered by Social Snap