bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,547.03 2.90%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,125.72 1.09%
bnb
BNB (BNB) $ 556.65 2.03%
solana
Solana (SOL) $ 140.01 7.61%
xrp
XRP (XRP) $ 0.498393 1.33%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.461476 2.29%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.16287 0.19%

DeFi Kilitlenen Toplam Değerde Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşıldı

defi kilitlenen degerde tum zamanlarin en yuksek seviyesine ulasti

DeFi (merkeziyetsiz finans) sektörü, yükselişini sürdürüyor. DeFi Pulse verilerine göre, bugün itibariyle DeFi kilitlenen toplam değerde 18 milyarı aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

defi kilitlenen degerde tum zamanlarin en yuksek seviyesine ulasti
Kaynak: DeFi Pulse

2020 yılının en önemli olaylarından biri DeFi’ın gördüğü muazzam ilgiydi. Şubat ayında 1 milyar dolar kilitli toplam değere sahip sektör, Kasım ayına gelindiğinde 13 milyar dolara ulaşarak tam 13 kat büyüme kaydetti.

DeFi projelerinin ve sektörün popülerliğini ölçmede, toplam kilitlenen değer iyi bir ölçüt olarak kabul ediliyor. Sektörün popülerliğinde ise, sadece bu yıl %60’ın üzerinde bir büyüme kaydeden Ethereum oldukça önemli bir noktada yer alıyor.

Ethereum ve Bitcoin’in dışında, DAI, USDC ve diğer kripto para varlıkları da kilitlenebiliyor. Bu varlıklar da sektöre kilitlenen toplam değerde milyarlarca dolar katkı sağladı. Altcoin’lerin yükselişi ile birlikte, bu değer yeni bir ATH daha oluşturabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala