Decentraland’da UNXD Metaverse Moda Haftası

decentralandda unxd metaverse moda haftasi 2

Metaverse gün geçtikçe daha geniş kitlelerce kabul ediliyor ve kullanılıyor. Meta ve Adidas gibi şirketlerin de sektöre girmesi ile birlikte daha da ünlenen sektör, moda haftalarına kadar ulaşmış durumda. Öyle ki son olarak UNXD Metaverse Moda Haftası, Decetraland üzerinden metaverse ile takipçileri ile buluşacak.

Polygon ağı üzerine kurulmuş NFT platformu UNXD ile Ethereum Blockchain ağı üzerine kurulmuş sanal gerçeklik platformu Decentraland, Mart ayında podyum gösterileri, pop-up mağazaları ve partileriyle metaverse moda haftası düzenleyecek.

decentralandda unxd metaverse moda haftasi 23

UNXD Metaverse Moda Haftası Decetraland’da

Kullanıcıların dijital kimlikleri ile ikinci bir dünyada yaşayabilecekleri metaverse projesi Decetraland, birçok alanda kendisine yer bulmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce ilk giysi koleksiyonunun tanıtıldığı Decentraland, ilk moda programını 24-27 Mart’ta gerçekleştirecek. Gösteri, kullanıcıların modayı sanal bir ortamda görmelerine ve çevrimiçi avatarları için kıyafet satın almalarına olanak sağlayacak.

Etkinliği Twitter üzerinden duyuran Decetraland, metaverse moda haftası için şunları açıkladı:

“Tüm tasarımcılara, markalara ve moda tutkunlarına sesleniyoruz. Decentraland ve UNXD Metaverse Moda Haftası’nı sunar. 24 – 27 Mart 2022’de Catwalk gösterileri, pop-up mağazalar, partiler ve sürükleyici deneyimlerle dolu bir hafta için hazırlanın!”

Gerçekleşecek etkinliklerde katılımcıların NFT‘lere de erişebileceğini ve satın alabileceğini belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 450.773,66 TL 5,17%
ethereum
Ethereum (ETH) 29.511,84 TL 9,97%
tether
Tether (USDT) 13,40 TL 0,39%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.601,74 TL 8,24%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,44 TL 0,17%
cardano
Cardano (ADA) 13,31 TL 9,97%
xrp
XRP (XRP) 7,60 TL 7,15%
solana
Solana (SOL) 1.120,41 TL 15,48%
terra-luna
Terra (LUNA) 835,70 TL 7,67%
polkadot
Polkadot (DOT) 217,87 TL 10,86%
Bağlantıyı kopyala