DBS Bank Kripto Para Platformu Başlatacak

dbs bank kripto para platformu baslatacak

Güneydoğu Asya’nın en büyük bankası olan DBS Bank, bir kripto para platformu başlatacak. Platform, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP ve Bitcoin Cash’i (BCH) destekleyecek.

DBS Digital Exchange adlı yeni platform, dünyada geleneksel bir banka tarafından desteklenen ilk kripto para platformu olmasıyla bir ilki temsil ediyor. Önümüzdeki hafta açılması beklenen platformda Singapur doları, ABD doları, Hong Kong doları ve Japon Yeni ile işlem yapılabilecek. DBS Bank CEO’su Piyush Gupta, tokenize IPO (STO) ve kripto para saklama işlemleri de sunacağının altını çizdi:

“Mevcut kripto para birimi borsaları, bir bankacılık grubunun parçası olmanın getirdiği bu türden faaliyetleri gerçekleştirme olasılığından yoksun olma eğilimindedir.”

KYC ve AML standartlarına uygunluk kontrolü nedeniyle, platformun başlamasının geciktiği bildirildi. DBS ayrıca Singapur merkez bankası Singapur Para Otoritesi’nden de onay aldı.

Singapur’un Ulusal Borsası Hisse Alacak

Bununla birlikte, Singapur’un ulusal borsası SGX’in platformdan %10 hisse alacağı açıklandı. SGX’ten Loh Boon Chye iş birliğinden heyecan duyduğunu belirtti:

“Pazar altyapısı ve risk yönetimindeki güçlü yönlerimizi bu girişime uygulamaktan heyecan duyuyoruz. Küresel dijital varlıklar alanına fiyat keşfinde güven ve verimlilik getirmek için önemli fırsatlar var. Singapur’un çok varlıklı uluslararası finans merkezi olma konumunu ilerletmek için DBS ile yakın temasta olmayı dört gözle bekliyoruz.”

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
446.461,18 TL 2,15%
ethereumETH/TRY
30.811,92 TL 2,39%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
5.936,58 TL 2,29%
xrpXRP/TRY
7,81 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
7,40 TL 1,77%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 0,52%
matic-networkMATIC/TRY
21,82 TL 0,85%
Bağlantıyı kopyala