bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,150.72 0.09%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,165.70 1.44%
bnb
BNB (BNB) $ 602.61 0.44%
solana
Solana (SOL) $ 154.05 0.43%
xrp
XRP (XRP) $ 0.548409 2.62%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.518332 1.98%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.157969 1.74%

Darkweb’de Kimyasal Silah Almaya Çalışan Bir ABD’li, Ödemeyi Bitcoin ile Yapmış

991 1280x853

45 yaşındaki Missouri’li bir adam, darkweb’de (karanlık internet ağı) 150 dolarlık Bitcoin kullanarak kimyasal silah satın almaya çalışınca, yetkililer alarma geçti ve hakkında atılı suçlamalardan Salı günü suçlu bulundu.

Jason William Siesser, Missouri’nin Batı Bölgesi ABD Bölge Mahkemesinde, 2018 yazında iki kez isimsiz bir kimyasal silah şişesi başına 52 dolarlık Bitcoin ödemeye çalıştığını itiraf etti.

Savcılar, “son derece zehirli kimyasalın” Siesser’ın aradığı seviyelerde “yaklaşık 300 kişiyi öldürecek kadar güçlü” olduğunu ve satıcıya bunları hemen kullanmayı planladığını söylediğini belirtti.

FBI ajanlarının, Ağustos 2018’in sonlarına doğru paketin varışından birkaç dakika sonra gözaltına aldığı Siesser, Salı günü yapılan duruşmada kimlik hırsızlığını da itiraf etti. Yaptığı anlaşmada Siesser, gönderilen paketin adresinde yaşayan bir çocuğa gönderilmesini sağlamıştı, çünkü satın alma takip edilirse başının belaya gireceğini biliyordu.

Siesser’ın sonunda aldığı pakette kimyasal bir silah değil eylemsiz bir madde vardı. Yine de, ajanlar Siesser’in Missouri’deki evinde potansiyel olarak ölümcül bir üçlü olabilecek- kadmiyum arsenid, kadmiyum metal ve hidroklorik asit – buldular.

Adalet Bakanlığı’ndan yapılan basın açıklamasına göre Siesser en az beş yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala