DappRadar, Kendi Kripto Parası RADAR’ı Piyasaya Sürüyor

dappradar kendi kripto parasi radari piyasaya suruyor

Merkeziyetsiz uygulamalar (dApp) ve NFT’ler üzerine analiz ve raporlar hazırlayan DappRadar, yerel bir token ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. DappRadar Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile takipçilerine yakında RADAR‘ı piyasaya süreceğini paylaştı.

Token’ın lansman tarihini ve detayları hakkında bir bilgi verilmedi. Ancak duyuruda, token’ın karar süreçlerinde kullanılmasının planlandığı ve kullanıcıların kullanıma sunulduğunda “katkıları ve katılımları için ödüllendirileceğini” belirtildi. 

DappRadar Kripto Paraların Arasına Katıldı

Geçmişe baktığımızda bu girişimin aslında bir sürpriz olmadığını görüyoruz. Şayet DappRadar resmi Twitter hesabı üzerinden 12 Temmuz tarihli bir tweet’inde, olası bir kripto para üzerine çalıştıklarını söylemişti.

Platformun resmi websitesinde belirtildiği üzere RADAR token’ın yanı sıra merkeziyetsiz bir iş modeline göre yeniden yapılandırılacak bir şirket duyurdu.

Platform, yaptığı duyuruda şu ifadelere yer verdi:

8.000’den fazla dapp, 25 protokol ve dünya çapında her yıl 4 milyondan fazla kullanıcıdan oluşan bir izleyici kitlesiyle DappRadar, halihazırda en iyi dapp keşif platformu. fakat bu yeterli değil. Dünyamız sürekli değişimle hızlı hareket ediyor, bu nedenle Dünyanın Dapp Store’u olarak evrimimiz bunu yansıtıyor. Erişimimizi genişletmeyi, ortaya çıkan trendleri kapsamada daha hızlı olmayı, daha da zamanlı ve daha doğru listelemeler sağlamayı, beklentileri aşan portföy araçları oluşturmayı ve daha da anlayışlı raporlar sunmayı amaçlıyoruz.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 498.031,68 TL 3,69%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.227,42 TL 5,04%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,19%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.151,94 TL 6,25%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,07%
cardano
Cardano (ADA) 14,17 TL 0,49%
solana
Solana (SOL) 1.292,90 TL 9,45%
xrp
XRP (XRP) 8,21 TL 3,24%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,00 TL 0,79%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,42 TL 7,58%
Bağlantıyı kopyala