Dapper Labs, NFT işlemleri için Chainalysis ile Ortak Olacak

dapper labs nft islemleri icin chainalysis ile ortak olacak

NBA Top Shot’un arkasındaki girişim Dapper Labs yaptığı açıklamada, blockchain analitik firması Chainalysis ile ortak olacağını duyurdu. Dapper Labs, Chainalysis’ın blockchain analitik araçlarından yararlanarak NFT işlemlerini izleyerek, düzenleyici yönergelere daha iyi uyum sağlamayı amaçlıyor.

Dapper Labs bu ortalık ile özellikle, şüpheli etkinlikleri işaretlemek ve bu etkileşimleri araştırmak için Chainalysis’in KYT ve Reactor araçlarını kullanmayı planlıyor. 

dapper labs nft islemleri icin chainalysis ile ortak olacak 3

Dapper Labs: NFT’ler Heyecan Verici Alanlardan Biri

Dapper Labs Uyum Direktörü Naeem Bawla konu ile ilgili olarak açıklamada bulundu. Naeem Bawla yaptığı açıklamalarda şunlara değindi:

NFT’ler kripto para birimindeki en heyecan verici alanlardan biri, ancak müşterilerimiz için güvenli bir ortam sağlayabilirsek uzun vadede başarılı olacaklar. Potansiyel kötü aktörleri platformumuzdan uzak tutmak, kara para aklamayla mücadele etmek ve aynı zamanda hızla gelişen yerel ve küresel düzenleme ve uyumluluk alanının zirvesinde kalmak için Chainalysis ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.

Dapper Labs ayrıca önemli bir açıklama daha yaptı.

Amerikan futboluna odaklanacak başka bir NFT platformu başlatma planlarının olduğunu açıkladı. Bu yeni NFT projesi için 2022’nin başlarında düğmeye basılması planlanıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 510.351,15 TL 2,09%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.711,60 TL 1,95%
cardano
Cardano (ADA) 20,00 TL 1,94%
tether
Tether (USDT) 8,97 TL 0,35%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.750,33 TL 0,92%
xrp
XRP (XRP) 10,50 TL 4,10%
solana
Solana (SOL) 1.356,77 TL 2,88%
polkadot
Polkadot (DOT) 315,49 TL 4,00%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,97 TL 0,22%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,12 TL 4,70%
Copy link
Powered by Social Snap