Dalgalı Piyasada Bu Hafta En Çok Yükselen Kriptolar

Dalgali Piyasada Bu Hafta En Cok Yukselen Kriptolar 1

Kripto para dünyası son günlerde oldukça hareketli. Bir tarafta artan düzenleyici baskısı, diğer taraftan FTX krizinin yarattığı etki ile birleştiğinde piyasalardaki rüzgar etkisi fiyatlarda dalgalar yarattı. Ancak elbette yükseliş yaşayan kripto paralar bulunuyor. Gelin haftanın en çok yükselen kripto paralarını birlikte inceleyim. Öncelikle:

Dalgalı Piyasada Bu Hafta En Çok Yükselen Kriptolar

Haftanın Yıldızı: Huobi Token (HT)

HT (Huobi Token), Huobi tarafından resmi olarak piyasaya sürülen tek token olma özelliğine sahip. Huobi Token‘ları, çeşitli kullanım durumları ve değer desteğine sahiptir, ancak aynı zamanda yoğun fiyat dalgalanmaları riskleri de vardır. Diğer taraftan borsa her 3 ayda bir ettiği kazançların bir bölümü ile alım yaparak HT’nin fiyatını ve hacmini artırmayı da hedefliyor. Bununla birlikte HT, hem yeni alımlar hem de Justin Sun iddaları ile yükselişe geçti ve haftayı yüzde 63’lük yükseliş ile kapattı.

Dalgalı Piyasada Bu Hafta En Çok Yükselen Kriptolar

Celo: Yüzde 47 Artış

Celo, mobil kullanıcıları hedeflemeyi amaçlayan kripto para birimleri için küresel bir ödeme altyapısı görevi gören bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Bu amaçla, Celo’nun hedefi, ödemelerin dünyadaki herhangi bir telefon numarasına ve bu numaradan gönderilebilmesi sayesinde finansal faaliyetlerin küresel olarak herkes tarafından erişilebilir olmasını olarak kısaca özetlenebilir. Projenin yerel token’ı CELO ise bu hafta oldukça iyi bir yükselişle yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. Haftayı yüzde 47’lik bir artışla kapatan CELO, içeriğimizin yazımı itibarıyla 7 dolardan alıcı buluyor.

Dalgalı Piyasada Bu Hafta En Çok Yükselen Kriptolar

Curve DAO: Yüzde 37 Artış

Curve (CRV), merkeziyetsiz bir borsa ve otomatik piyasa yapıcı protokolü olan Curve.fi’ye güç veren bir Ethereum tabanlıb ir token olarak karşımıza çıkıyor. Protokol, stablecoin’ler (USDC ve DAI gibi) ve Ethereum tabanlı Bitcoin varlıkları (WBTC ve renBTC gibi) gibi ERC-20 token’ları arasında geçiş yapmayı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Projenin yerel token’ı CRV ise hafta içerisinde yüzde 37 artarak yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.488,73 TL 1,84%
ethereumETH/TRY
29.574,91 TL 1,50%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.833,79 TL 0,58%
xrpXRP/TRY
7,53 TL 0,34%
binance-usdBUSD/TRY
18,80 TL 0,31%
cardanoADA/TRY
7,02 TL 1,98%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 6,84%
matic-networkMATIC/TRY
20,41 TL 3,39%
Bağlantıyı kopyala