Dağıstan’da Kripto Madencilerine Operasyon Düzenlendi

dagistanda kripto madencilerine operasyon duzenlendi

Kripto para birimlerinin her geçen gün hayatımıza entegre olmayı sürdürmesiyle birlikte kripto madencilik faaliyetleri de artmaya devam ediyor. Dağıstan’da kolluk kuvvetleri, sayısı 1.500’ü bulan kripto madenciliğinde kullanılan cihaza el koydu.

Dağıstan Kripto Madencilik Faaliyetlerini Suç Sayıyor

Yerel kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre Dağıstan İçişleri Bakanlığı ve Federal Güvenlik Servisi’nden ekipler, ülkede büyük bir kripto madencilik çiftliğine operasyon düzenledi. Kolluk kuvvetleri, düzenlenen operasyonla ilgili yapılan basın açıklamasında, baskında sadece kripto para madenciliğinde kullanılan 1.476 cihaza ve kripto madencilikle kullanılan bazı donanımlara da el konulduğunu açıkladı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, kripto madencilik çiftliğinin sahiplerinin, diğer kripto para madencilerine de madencilik ekipmanları kurmak, elektrik bağlantılarını yapmak ve güvenliklerini sağlamak gibi çeşitli hizmetler de sunduğu belirtildi. Uzmanlar düzenlenen operasyonla birlikte ele geçirilen cihazların piyasa değerini ve tüketilmiş olan elektrik miktarının hesaplanması için çalışmalar yürütüyor.

dagistanda kripto madencilerine operasyon duzenlendi 2

Son birkaç yılda ülkede düşük elektrik tüketimi için adımlar atılıyordu. Kripto madenciliğin yüksek miktarda elektrik gücünden yararlanması sebebiyle, ülkede kripto madencilik faaliyetleri yasaklanmıştı. Ülkedeki elektrik şebekeleri yüksek işlem gücünü kaldıramayacağı için ülkede aşırı elektrik gücü tüketen işlemlere özel olarak izin veriliyor. Son olarak ülkede kısa bir süre önce bir kripto madencilik çiftliğine de baskın düzenlenmiş ve 95 adet kripto madencilikte kullanılan cihaza el konulmuştu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
339.849,42 TL 1,33%
ethereumETH/TRY
18.303,12 TL 0,16%
tetherUSDT/TRY
16,67 TL 0,30%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,26%
bnbBNB/TRY
3.732,58 TL 1,93%
binance-usdBUSD/TRY
16,71 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
5,55 TL 1,49%
cardanoADA/TRY
7,82 TL 0,94%
solanaSOL/TRY
580,36 TL 3,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,13 TL 1,53%
Bağlantıyı kopyala