Cynthia Lummis, SVB ve Signature Bank Yöneticilerini Eleştirdi

cynthia lummis parasal sistem coktugunde bitcoine btc ihtiyacimiz olacak

Son dönemde kripto para sektörünün önde gelen isimleri iflas eden bankalar ve sektör hakkında değerlendirmelerde bulunuyor. Son olarak Eski Signature Bank yöneticisi, milyonlarca hisse senedini cebe indirdiği iddia edilirken, bankasının iflasının suçunu kripto paralara yüklemeye çalıştığı için eleştirildi.

Cynthia Lummis‘dan SVB ve Signature Bank Yöneticilerine Eleştiri

Senato Bankacılık Komitesi duruşması sırasında, Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Cynthia Lummis, artık feshedilmiş bankanın eski başkanı Scott Shay’e, bankasının çökmesine neyin yol açtığına dair hazırladığı açıklamayla ilgili olarak sert çıktı.

cynthia lummis svb ve signature bank yoneticilerini elestirdirt

Shay ifadesinde bankanın 2018’de dijital varlık sektöründeki işletmelerden mevduat kabul etmeye başladığını ve ardından 2022’de sektör dalgalanma yaşarken kripto varlık mevduatını önemli ölçüde azalttığını belirtti. Dijital varlık sektörüyle güçlü bağları olan bir banka düştükten sonra bankasına düzenleyiciler tarafından el konulduğunu ve bunun ardından Signature’dan 16 milyar doların çekilmesine yol açtığını söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Cynthia Lummis, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Dijital varlıklarla uğraşan belirli mevduat sahiplerine ve düzenleyicilere çok fazla suçlama yöneltilmiş gibi görünüyor, ancak kendiniz herhangi bir suçlamayı kabul etmediniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.443,38 TL 0,31%
ethereumETH/TRY
38.194,78 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
20,13 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.268,12 TL 0,42%
usd-coinUSDC/TRY
20,13 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
10,50 TL 6,07%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,70%
staked-etherSTETH/TRY
38.210,50 TL 0,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,24%
solanaSOL/TRY
424,71 TL 1,10%
Bağlantıyı kopyala