Cynthia Lummis, Kripto Paralar Hakkındaki Yasa Önerisini Sundu

cynthia lummis kripto paralar hakkindaki yasa onerisini sundued

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında yorumları ile sık sık gündeme gelen Wyoming eyaletinden ABD Senatörü Cynthia Lummis Bitcoin ve kripto paralar hakkındaki yasa önerisini sundu. ABD’nin kripto para birimleriyle ilgili ilk yasa tasarısı bu hafta Wyoming Senatörü Cynthia Lummis söz konusu yasa tasarısını bugün Kongre’de açıkladı.

ABD Senatörleri Lummis ve Gillibrand, Beklenen Kripto Tasarısını Tanıttı

ABD Senatörleri Lummis ve Gillibrand, uzun zamandır beklenen kripto tasarısını yayınladı. Söz konusu olan yasa tasarısında kripto paraları kullanarak 200 doların altındaki mal ve hizmetlerin satın alınması vergiden muaf olacak. Bunun yanın da ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), spot piyasalar üzerinde yetkiler artırılacak.

cynthia lummis kripto paralar hakkindaki yasa onerisini sundufs

Senatörler Lummis ve Gillibrand tarafından dağıtılan tasarı da şu ifadeler yer alıyor:

Birçok kripto para, CFTC tarafından denetlenmiş emtialar olarak tanımlanacak. Müşterilerin sahip olduğu kripto paraların nasıl ele alınacağıyla ilgili yasal netlik sağlanacak.Tüm stabil coin ihraççılarından rezerv, varlık türü ve varlıkların ayrıntılı açıklamalar istenecek. Kripto madencileri, kazdıkları varlıkları nakde çevirene kadar gelir vergisinden muaf olacak

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
437.018,05 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
34.847,73 TL 2,00%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.734,95 TL 1,85%
cardanoADA/TRY
10,28 TL 2,01%
xrpXRP/TRY
6,81 TL 0,19%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,34%
solanaSOL/TRY
816,64 TL 2,36%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 11,15%
Bağlantıyı kopyala