bitcoinBTC/TRY
721.344,95 TL 1,04%
ethereumETH/TRY
43.151,77 TL 1,45%
tetherUSDT/TRY
27,02 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.712,33 TL 0,84%
xrpXRP/TRY
13,78 TL 0,25%
usd-coinUSDC/TRY
27,02 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
43.139,34 TL 1,30%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 1,22%
cardanoADA/TRY
6,64 TL 1,60%
solanaSOL/TRY
533,26 TL 0,81%

Paylaş

Cumhurbaşkanlığı NFT Atölyesi Gerçekleştiriyor

Cumhurbaşkanliği NFT Atölyesi Gerçekleştiriyor

Son zamanların popüler konularından olan ve geçtiğimiz haftalarda Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından da Nitelikli Fikri Tapu olarak isimlendirilen NFT teknolojisi üzerine Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde bir atölye gerçekleşecek. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi resmi internet sitesinden ve twitter hesabından yapılan açıklamaya göre ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinliğe 50 kişilik bir kontenjan ayrılmış durumda.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Elon Musk’a edilen hediye ile de gündeme gelen NFT, özellikle genç kuşak arasında çok rağbet gören bir teknoloji olarak ön plana çıkıyor. Nitelikli Fikri Tapu üzerinde kullanıcılar kendi dijital varlıklarını üreterek bu varlıkları metaverse ortamlarında etkileşime sokabiliyor.

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde gerçekleşecek eğitim 4-5 Ağustos tarihlerinde 2 gün sürecek ve toplam 6 saat olacak.

Resmi duyurunun tam metni şu şekilde:

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Seminer Salonunda (6. kat Seminer Salonu) 04-05.08.2022 tarihlerinde 13.30-16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

15 yaş ve üzeri katılımcılarla yapılacak olan etkinliğin 50 kişi ile sınırlı olduğunu da belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala