Cumhurbaşkanlığı, Digiathon 2022 Etkinliğini Duyurdu

cumhurbaskanligi digiathon 2022 etkinligini duyurdu

Blockchain teknolojisi dünya genelinde hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Twitter hesabı üzerinden Digiathon 2022 duyurusunu gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan Blockchain Hamlesi

Son dönemde dünya genelinde Blockchain (Blokzincir) teknolojisi büyümeye devam ediyor. Dünyanın hızla benimsediği bu yeni teknolojiye ülkemiz de kayıtsız kalmıyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yapılan son paylaşımda, Digiathon 2022 etkinliğinin duyurusu yapıldı.

Kamu için dijital dönüşümler adına yol haritası hazırlayan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, bugün dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yapılan paylaşımda, “Dijital Türkiye Blokzincir Hackathonu’na hazır mısınız? #Blokzincir becerilerine güveniyorsan; #MilliTeknolojiHamlesi ruhuyla ekapi’ya yenilikçi çözümler üretmek için takımını kur, DIGIATHON2022’de yerini al! Detaylar çok yakında, takipte kalın!” ifadesi kullanıldı.

Daha önce nesnelerin interneti, metaverse ve Blockchain alanlarında da yeni projelerini paylaşan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin yeni Blockchain etkinliği olan Digiathon 2022 etkinliğinin ne zaman gerçekleşeceği şimdilik belirsizliğini koruyor. Son olarak Digiathon 2022 etkinliğinin duyurusu öncesinde Digiathon 2022 etkinliğinin duyurusu Avalanche tarafından açıklanmıştı. Bununla birlikte Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) ile Avalanche arasında bir ortaklık anlaşması imzalanmıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
367.815,02 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
24.502,53 TL 2,29%
tetherUSDT/TRY
18,55 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
5.376,84 TL 1,88%
usd-coinUSDC/TRY
18,57 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
8,87 TL 0,08%
binance-usdBUSD/TRY
18,52 TL 0,22%
cardanoADA/TRY
7,89 TL 1,84%
solanaSOL/TRY
617,38 TL 2,82%
dogecoinDOGE/TRY
1,17 TL 3,88%
Bağlantıyı kopyala