Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Elon Musk – Twitter Yorumu

Cumhurbaskani Erdogandan Elon Musk Twitter Yorumu

Elon Musk ve Twitter arasındaki satın alım süreci sonunda tamamlandı ve Musk sonunda Twitter’ın sahibi oldu. Yaşanan bu olay sonrası sık sık gündeme gelen Musk ve Twitter gelişmelerine bir yenisi daha eklendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a katıldığı bir programda Elon Musk ve Twitter gelişmesi soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mavi tik konusunda “belki biz farklı olabiliriz” yorumunda bulundu.

Cumhurbaskani Erdogandan Elon Musk Twitter Yorumu w

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elon Musk ve Twitter Hakkında Konuştu

Elon Musk, Twitter’ı satın alması üzerine hızlı bir şekilde yapılanmaya girdi. İlk olarak yönetim kurulunda önemli değişiklikler yapan Musk, mavi tik için 8 dolarlık bir abonelik sitemi getireceğini açıkladı. Bu konu hem Twitter hem de diğer platformlarda yankı uyandırırken, konu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a da taşındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile bir süredir görüşmediğini, ancak Twitter olayları sebebiyle bir konuşma durumunun olabileceğini söyledi. Bununla birlikte Musk’ın mavi tik için 8 dolar alacağı konusuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Belki biz farklı olabiliriz. Elon Musk ile de bu konuda bir diplomasi yürütebiliriz” dedi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
545.798,08 TL 2,42%
ethereumETH/TRY
37.608,89 TL 1,71%
tetherUSDT/TRY
20,13 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.178,06 TL 1,68%
usd-coinUSDC/TRY
20,07 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
10,39 TL 2,64%
cardanoADA/TRY
7,55 TL 1,58%
staked-etherSTETH/TRY
37.576,45 TL 1,73%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 1,41%
solanaSOL/TRY
419,07 TL 0,22%
Bağlantıyı kopyala