Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Asgari Ücret Açıklaması

cumhurbaskani erdogandan ekonomi aciklamasi

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün toplanan bakanlar kurulu sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın değindi konular arasında ülkemizdeki ekonomik durumlar da yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Asgari Ücrete Yapılacak Zam İçin Tarih Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın ülkemizdeki ekonomik durumlara da değindi. Salgın sonrasında yaşanan Ukrayna – Rusya savaşının en çok enerji fiyatlarını etkilediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sebeple ülkemizdeki enflasyonunda yükseldiğini belirtti. Geçtiğimiz günlerde Adana’da bulunan iki petrol kuyusunda bulunan petrolün yüksek kalitede olduğu ve piyasa değerinin 1 milyar dolar olduğunu açıklayan Erdoğan, ülkemizin petrol arama çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

cumhurbaskani erdogandan ekonomi aciklamasi 2

Ülkemizde Ocak 2022 tarihinden itibaren artan döviz kuru ve enflasyonun vatandaşları olumsuz etkilememesi için yakından takip edildiğini belirten Erdoğan, vatandaşların yüksek enflasyonun yükünü bir süre daha sırtlamak zorunda kalacağını belirtti. 2023 yılının Şubat ve Mart aylarından itibaren ülkemizdeki yüksek enflasyon oranının düşüşe geçeceğini söyleyen Erdoğan, asgari ücret üzerinde yeniden değerlendirme yapılması talimatını bakanlara verdiğini belirtti. Erdoğan, Ocak 2022’de asgari ücretlerine, memur maaşlarına ve emekli maaşlarına yapılan zamların yeterli olmadığını ve vatandaşların bu yüksek enflasyon koşulları altında ezilmesine izin vermeyeceklerini belirtti. Asgari ücrete, memur maaşlarına ve emekli aylıklarına yapılacak olan yeni zamların bir süredir yürütüldüğünü ve çalışmaların 1 Temmuz 2022’de tamamlanacağı belirtildi. Erdoğan bu doğrultuda, yapılacak olan zamların 1 Temmuz 2022 Cuma günü açıklanacağını dile getirdi. Asgari ücret maaşlarına ve diğer maaşlara yapılacak zammın oranı şimdilik bilinmiyor olsa da hükümet cephesinden bu zamların yüzde 40 oranından biraz fazla ya da biraz düşük olabileceği açıklanmıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.325,96 TL 3,02%
ethereumETH/TRY
34.118,14 TL 3,70%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,30%
bnbBNB/TRY
5.925,89 TL 1,27%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,26%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 1,17%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,18%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,03%
solanaSOL/TRY
793,18 TL 5,04%
polkadotDOT/TRY
168,53 TL 1,24%
Bağlantıyı kopyala