Cumhurbaşkanı Erdoğan ve El Salvador Başkanı Ne Görüştü?

Kripto Bülten‘in yeni bölümü yayınlandı. Bu hafta Kripto Bülten’de haftanın en dikkat çekici konularına değinildi. Bu konular arasında Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador Başkanı Nayib Bukele’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi ve Türkiye’deki kripto para yasası konusunda öne çıkan isimlerin başında AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın açıklamaları oldu diyebiliriz.

Nelerden Bahsedildi?

-Türkiye’de kripto para yasasına dair konuşmalar devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve El Salvador Başkanı Nayib Bukele görüşmesi gündeme bomba gibi düştü. Görüşme sonrası iki ülke arasında 6 ticaret anlaşması yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise yakın zamanda El Salvador’a yeni bir elçilik açılacağını söyledi.

-AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş kısa süre önce bir grup temsilciyi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ağırlamış ve sektörü dinlemişti. Sonrasında Binance TR, BtcTurk ve Paribu yetkilileri ile görüşen Elitaş, tüm bu görüşmelerin ardından DHA’ya bazı açıklamalar yaptı.

-Dünyanın önde gelen fast food zincirlerinden biri olan McDonald’s‘ın resmi Twitter hesabı şu sıralar Doge sahiplerinin hedefinde. Topluluğu harekete geçirmek isteyen isim Dogecoin kurucusu Billy Markus oldu. Markus, Twitter üzerinden Dogecoin sahiplerine çağrı yaptı.

-Kripto ve metaverse dünyasının son dönemde hızla büyüdüğü şüphesiz bir gerçek. Birçok şirket yeni ortaklıklar ile operasyonlarını genişletirken Facebook gibi şirketler de büyük adımlar atmaya devam ediyor. Son olarak yazılım devi Microsoft, şimdiye kadarki en büyük satın alımını gerçekleştirerek, Activision Blizzard‘ı satın alacağını açıkladı.

-Walmart, elektronik, ev dekorasyonu, oyuncak, spor malzemeleri ve kişisel bakım ürünleri de dahil olmak üzere sanal ürünler oluşturma ve satma planları doğrultusunda birkaç yeni ticari marka başvurusu yaptı. Ayrı bir dosyada da şirketin NFT planları yer alıyor. Bir NFT haberi de İtalyan lüks otomobil markası Lamborghini’den geldi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
467.775,62 TL 0,42%
ethereumETH/TRY
31.049,01 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
15,86 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
15,84 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
4.766,79 TL 1,94%
xrpXRP/TRY
6,52 TL 1,07%
binance-usdBUSD/TRY
15,80 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 2,52%
solanaSOL/TRY
808,27 TL 1,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,35 TL 1,65%
Bağlantıyı kopyala