Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deprem Bölgesinde: Tüm imkanlar seferber edildi

cumhurbaskani erdogan kahramanmarasta aciklama yapiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, depremin merkez üssü Kahramanmaraş‘ta açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ilk olarak Kahramanmaraş Havalimanı’nda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve diğer yetkililerden, depremlerin ardından yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Kahramanmaraş Havalimanı’nda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve diğer yetkililerden, depremlerin ardından yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi alan Erdoğan, daha sonra 12 Şubat Stadyumu’nda AFAD tarafından kurulan çadır kentte geçti.

cumhurbaskani erdogan kahramanmarasta aciklama yapiyor2

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: Can Kaybı 8 Bin 574’e Yükseldi

Daha sonra basın mensupları ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, vefat edenlerin sayısının 8 bin 574’e, yaralı sayısının 49 bin 133’e yükseldiğini açıkladı.

Devlet kurumlarının görev başında olduğunu ifade eden Erdoğan, ilk gün sıkıntı yaşandığı, ikinci gün ve bugün duruma hakimiyetin tesis edildiğini ifade etti. Erdoğan, “Bütün imkanlarımızı seferber ettik ve devlet tüm imkanları ile başta AFAD olmak üzere AFAD koordinesinde bu çalışmalarını belediyelerle birlikte yürütmektedir. Antalya, Alanya, Mersin gibi illerimizde otellerle görüşmelerimizi yaptık, bu görüşmelerle buralardaki otellerde kalma arzusunu koyan vatandaşlarımız olursa bu illerdeki otellere yerleştirmeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Hazine’den belirli bir bütçenin ayrıldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu bütçe ile beraber her ailemize inşallah bu süreçte rahatlatacak bir rakamı, bunu 10 bin olarak planladık. inşallah bu ailelere bizler şu anda hükümet olarak ulaştıracağız” dedi. Akaryakıt gibi bazı sıkıntıların olduğunu ancak onların da aşılacağını bildiren Erdoğan, “Hedefimiz bir yıl içerisinde, nasıl diğer illerde toplu konut idaresi olarak bu operasyonları yaptıysak aynı şekilde Maraş ve 9 ilimizde de bunları gerçekleştirmek” şeklinde konuştu.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.174,09 TL 0,91%
ethereumETH/TRY
34.060,65 TL 1,97%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.237,83 TL 0,71%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
8,81 TL 3,61%
cardanoADA/TRY
6,86 TL 0,68%
staked-etherSTETH/TRY
34.025,82 TL 1,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 0,80%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 0,43%
Bağlantıyı kopyala