CTFC Tarafından, Polymarket’e 1,4 Milyon Dolar Para Cezası

ctfc tarafindan polymarkete 14 milyon dolar para cezasi

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), tarafından New York merkezli kripto tahmin platformu Polymarket, 1,4 milyon dolar para cezasına çarptırıldı. Polymarket’i açıklamak gerekirse; kullanıcıların spor yanlısı oyunlar ve siyasi seçimler gibi etkinlik pazarlarının sonuçlarına, ikili opsiyon sözleşmeleri aracılığıyla bahis yapmalarını sağlayan merkezi olmayan bir platform.

CTFC’den Polymarket’e Ceza

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), New York merkezli kripto tahmin platformu Polymarket’i “Borsa dışı olaya dayalı ikili opsiyon sözleşmeleri sunmak ve belirlenmiş bir sözleşme piyasası (DCM) olarak atanma veya takas yürütme tesisi (SEF) olarak tescil edilmemesi” nedeniyle suçladı. Polymarket cephesinden ise şu şekilde bir açıklama geldi:

Yapılan duyuruda, CTFC’nin icra müdür yardımcısı Vincent McGonagle, türev platformlarını icra organına kaydolmaya çağırdı. McGonagle Merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründe, faaliyet gösterenlere özellikle dikkat çekti

Tüm türev piyasaları, kullanılan teknolojiden bağımsız olarak ve özellikle merkezi olmayan finans veya ‘DeFi’ alanı olarak adlandırılanlar dahil olmak üzere, yasaların sınırları içinde çalışmalıdır.

Ayrıca 2021’nin Eylül ayında Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), Kraken’i de yasa dışı dijital varlık alım satımı sunduğu gerekçesiyle dava etmişti. Bu davanın sonucunda ise CFTC ve Kraken anlaşma sağlanmıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 467.996,84 TL 9,23%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.262,46 TL 13,65%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,28%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.772,39 TL 15,30%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,29%
cardano
Cardano (ADA) 14,37 TL 10,93%
solana
Solana (SOL) 1.259,29 TL 23,69%
xrp
XRP (XRP) 7,75 TL 14,65%
terra-luna
Terra (LUNA) 837,20 TL 12,86%
polkadot
Polkadot (DOT) 241,27 TL 17,86%
Bağlantıyı kopyala