Cryptoys, a16z Liderliğinde 23 Milyon Dolar Elde Etti

cryptoys a16z liderliginde 23 milyon dolar elde etti

Kripto para ekosistemindeki birçok şirket, hizmetlerini genişletmek ve büyümek adına çeşitli şirketler tarafından yatırım almaya devam ediyor. Düzenlenen finansman turları ile şirketler önemli yatırımlar elde ediyor. Bu kez NFT oyun platformu Cryptoys, risk sermayesi devi Andreessen Horowitz (a16z) liderliğinde finansman turu düzenledi.

Cryptoys’a a16z Liderliğinde Finansman Turu

The Block‘un haberine göre; NFT tabanlı bir oyun platformu olan Cryptoys yaptığı açıklamada, ana şirketi OnChain Studios ile birlikte Andreessen Horowitz (a16z) liderliğindeki 23 milyon dolarlık A serisi finansman turunu kapattığını duyurdu.

cryptoys a16z liderliginde 23 milyon dolar elde etti

Tura Mattel, Dapper Labs, Draper & Associates, Acrew Capital, CoinFund, Animoca Brands ve Sound Ventures da katıldı.

Şirket, fonları, kullanıcıların oyna-kazan oyunlarıyla etkileşime girmesini sağlayacak NFT tabanlı bir oyun evreni oluşturmak için kullanmayı ve orijinal bir animasyon dizisi yayınlamayı planlıyor. Ayrıca şirket, oyuncak markaları portföyünü Flow Blockchain ağına taşıyan dijital oyuncaklar geliştirmek için oyuncak üreticisi Mattel ile ortaklık kurdu.

Risk sermayesi devi Andreessen Horowitz (a16z) geçtiğimiz günlerde, NFT teklif platformu PartyBid’in arkasındaki merkeziyetsiz kuruluş olan PartyDAO‘nun finansman turuna liderlik etmişti. Şirket, bir finansman turunda 16.4 milyon dolar toplamıştı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
333.665,29 TL 1,09%
ethereumETH/TRY
18.197,66 TL 4,72%
tetherUSDT/TRY
16,62 TL 0,18%
usd-coinUSDC/TRY
16,62 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
3.646,68 TL 2,20%
binance-usdBUSD/TRY
16,66 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
5,43 TL 2,76%
cardanoADA/TRY
7,73 TL 1,58%
solanaSOL/TRY
547,58 TL 7,21%
dogecoinDOGE/TRY
1,14 TL 2,85%
Bağlantıyı kopyala