Crypto.com’dan Kanadalı Müşterilere USDT Hamlesi

crypto comdan kanadali musterilere usdt hamlesi

Kripto para borsası Crypto.com, Tether’in stablecoin’i olan USDT ile ilgili beklenmedik bir karar aldı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Crypto.com Kanada’da USDT stablecoin’i delist edeceğini belirtti.

Crypto.com’dan Kanada İçin Beklenmedik USDT Adımı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Crypto.com, müşterilerine gönderdiği bir mailde, Tether’in stablecoin’i olan USDT’yi delist edeceğini açıkladı. Crypto.com açıklamasında bu kararın Kanada’daki müşterileri için geçerli olacağını belirtti.

Konu hakkında açıklama yapan Crypto.com sözcüsü, şirket tarafından alınan bu kararın, “sınırlı satıcı lisansı için ön kayıt taahhüdümüzün parçası olarak Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’ndan gelen karara uygun bir adım attık.” dedi.

crypto comdan kanadali musterilere usdt hamlesi 2

Şirketin müşterilerine gönderdiği bilgilendirmede, tüm USDT ticaret çiftlerinin işlemleri, para yatırma ve çekme işlemleri 31 Ocak 2023 (Türkiye saati ile 23:00’da) tarihinde sonlandırılacağı açıklandı. Şirket açıklamasında bu sürenin ardından kripto para borsasında kalan tüm USDT mevduatlarının, Circle’ın stablecoin’i olan USDC’ye dönüştürüleceği belirtildi.

Bununla birlikte Crypto.com’un bu hareket, dünya genelindeki düzenleyicilerin, FTX’in çöküşü ardından merkezi borsalara yönelik soruşturmaların derinleştiği ve bununla birlikte stablecoin’ler arasında artan rekabetin ortasında geldi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
432.321,71 TL 1,56%
ethereumETH/TRY
30.707,13 TL 2,04%
tetherUSDT/TRY
18,84 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.145,15 TL 1,43%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
7,53 TL 2,43%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
7,46 TL 0,43%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 2,66%
okbOKB/TRY
845,37 TL 2,74%
Bağlantıyı kopyala