Crypto.com, Sigorta Programını 750 Milyon Dolara Çıkardı

crypto com sigorta programini 750 milyon dolara cikardi

10 milyon kullanıcısı olan Crypto.com, sigorta programı ile ilgili önemli bir duyuru yaptı. Yapılan duyuruya göre, Crypto.com Sigorta Programı, 750 milyon dolara genişletildi. Bu sayede kullanıcılar kendini daha güvende hissedecek.

Bu politika, Crypto.com’un şirketin saklama ortağı olan Ledger Vault’taki soğuk depolama varlıkları için şimdiye kadar güvence altına aldığı en geniş kapsama alanı olarak tanımlanıyor. Toplam sigorta bedeli, hem doğrudan hem de dolaylı saklamaları kapsıyor.

Crypto.com, Sigorta Programını Genişletti

Ana akım yatırımcılar ve kurumsal fonlar, yönünü kripto para birimlerine çevirdikçe, tüketici koruma standartları çok daha önemli hale geliyor. Toplam kripto varlık piyasası şu anda 2.2 trilyon doların üzerinde bir değere sahip ve bu da tüketici koruma standartlarının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Konuyla ilgili konuşan Crypto.com’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Kris Marszalek şunları söyledi: 

“Güvenlik ve veri gizliliğinin ana akım kripto para birimini benimsemenin temelleri olduğuna inanıyoruz. Lloyd’s’un yenilenen politikası, önceki büyük politikamız ve devam eden proaktif ‘Derinlemesine Savunma’ yaklaşımımızla birlikte büyüyen kullanıcı tabanımız için güvenlik korumasını önemli ölçüde genişletecek.”

crypto com sigorta programini 750 milyon dolara cikardi 2

Bu arada yeni politika, Lloyd’s Syndicate 12’nin bir parçası olan Arch Underwriting tarafından destekleniyor. Konuyla ilgili Lloyd’s Syndicate 2012 yöneticisi James Croome da şunları söyledi:

“Saklama sürecinin eksiksiz ve ayrıntılı bir şekilde anlaşılması, herhangi bir dijital varlık riskinin yüklenilmesindeki en kritik ve zaman alıcı aşamalardan biridir. Crypto.com, sigortacılar için bilinen bir hizmet sağlayıcı olan Ledger Vault ile ortak olmayı seçerek, sigortacılara yalnızca saklama güvenlikleri konusunda gerekli güveni sağlamakla kalmadı, aynı zamanda sigortacılara sigorta şirketlerinden çok daha kısa bir zaman diliminde poliçe elde etmeyi de başardı”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 572.074,42 TL 8,57%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.677,96 TL 3,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.378,66 TL 2,35%
cardano
Cardano (ADA) 20,55 TL 3,75%
tether
Tether (USDT) 9,23 TL 0,92%
xrp
XRP (XRP) 10,60 TL 2,48%
solana
Solana (SOL) 1.479,65 TL 8,15%
polkadot
Polkadot (DOT) 399,19 TL 10,03%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,23 TL 0,46%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,21 TL 3,71%
Copy link
Powered by Social Snap