Cowen, Coinbase Hissesinin Notunu Düşürdü

vasd 1

Küresel finansal hizmetler şirketi Cowen, şirketin FTX‘in çökmesi ve perakende ticaret hacimlerinin düşmesinin ardından Coinbase’in potansiyel bir düşüşle karşı karşıya kaldığını söyledi.

Şirketi, Coinbase’in zorlu bir makro zemini ve FTX kaynaklı kripto endişelerinin yakın vadede azalma ihtimalinin düşük olduğunu öne sürerek, Coinbase’in (COIN) hisse fiyat tahminlerini 36 dolara çekti. Bir önceki tahmini değer 75 dolardı.

Cowen, Coinbase Hisse Notunu Düşürdü

Kripto para borsası Coinbase’in (COIN) hisse senedi, Cowen analistleri tarafından, FTX çöküşünden sonra ticaret hacminin toparlanmasına ilişkin endişeler sebebiyle düşürüldü.

cowen coinbase hissesinin notunu dusurduasd

CNBC‘nin haberine göre Cowen‘ın piyasa analistleri Stephen Glagola ve George Kuhle‘nin bir araştırma raporunda Coinbase’in (COIN) değerinin kripto piyasası, ticaret hacimleri ve yaşanan olaylar ile oldukça ilişkili olduğundan aşırı volatiliteli olduğu vurgulandı.

Coinbase hisseleri 2022’de yaklaşık yüzde 84 düşerek bir yıl önceki 232 dolardan 37,70 dolara geriledi. Bu yazının yazıldığı sırada, piyasa öncesi işlemlerde COIN yüzde 1,49 düşüşle 37,14 dolardan işlem görüyordu.

Son olarak Amerika Birleşik Devletleri merkezli krito borsası Coinbase’in, mali düzenleyicilerin kara para aklama yasalarını ihlal ederek müşterilerin yeterli geçmiş kontrolü yapmadan hesap açmasına izin verdiğini tespit ettikten sonra 50 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul ettiğini hatırlatalım.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.229,94 TL 1,88%
ethereumETH/TRY
30.610,00 TL 2,28%
tetherUSDT/TRY
18,84 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.123,88 TL 1,71%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
7,50 TL 2,95%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
7,41 TL 1,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,72 TL 3,09%
okbOKB/TRY
842,54 TL 1,81%
Bağlantıyı kopyala