Cosmos’un Geliştirici Şirketi Ignete, Çalışanlarının Yüzde 50’sini Çıkardı

cosmosun gelistirici sirketi ignete calisanlarinin yuzde 50sini cikardiff

Son dönemde kripto para piyasasının zor dönemden geçmesi ile beraber Cosmos Blockchain ekosistemini ilk kuran şirket olan Ignite, bu hafta çalışanlarının yarısından fazlasının ayrıldığını söyledi.

Ignete, Çalışanlarının Yüzde 50’sini Çıkardı

Kripto para sektörü olduka kritik bir dönemde geçiyor. Düzenleyici baskısı, fiyat dalgalanmaları, şirket yatırımları, başarısız projeler ve balina hareketleri gibi değişkenler, sektörün oldukça karmaşık bir hâl almasına sebep olmuş durumda. Bununla beraber Cosmos (ATOM) Blockchain geliştirici şirketi olan Ignete‘nin eski çalışanları işten çıkardı. Eski çalışanların aktardığı bilgilere göre şirket personellerinin yarısından fazlasının işten çıkartıldığı belirtildi.

cosmosun gelistirici sirketi ignete calisanlarinin yuzde 50sini cikardid

Ignete şirketi, kripto paralarındaki 9 aylık düşüş süreci boyunca bazı çalışanlarını direkt olarak işten çıkartmaya başladı. Bir grup personel ise kıdem tazminatı paketleri karşılığında gönüllü olarak işten çıkma yolunu tercih etti. 

Eski çalışan, çalışanların Kwon’un yeni girişimi New Tendermint’te çalışmaya davet edildiğini söyledi. Başvurmayanlara, Ignite’ın yeniden formüle edilmiş bir versiyonuna veya Cosmos Cash adlı yeni bir girişime katılmaya davet edilecekleri söylendi.

Son olarak son dönemde işten çıkaran ve işe alım yapan şirketlere buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.702,47 TL 2,61%
ethereumETH/TRY
34.308,01 TL 4,46%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.944,71 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
6,88 TL 1,27%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,27%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,87 TL 4,89%
polkadotDOT/TRY
169,61 TL 0,05%
Bağlantıyı kopyala