Core Scientific, Temmuz Ayında Yüzde 10,4 Daha Fazla Bitcoin Çıkardı

core scientific yuzde 104 daha fazla bitcoin cikardidf

Hesaplama gücünün bir ölçüsü olan hash oranına göre dünyanın en büyük Bitcoin madencilerinden biri olan Core Scientific, Temmuz ayında 1.221 Bitcoin ürettiğini duyurdu. Bununla birlikte şirket, sermaye ve büyüme masraflarını ödemek için ürettiği 1.975 Bitcoin’i (BTC) sattığını açıkladı.

Core Scientific 2 Bin BTC Sattı

Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific, Temmuz ayında 1.221 Bitcoin (BTC) ürettiğini ve sermaye ve büyüme masraflarını ödemek için 1.975’ini sattığını duyurdu. Core Scientific, satıştan elde edilen parayı veri merkezi kapasitesini artırmaya yönelik sermaye yatırımları ve 2021 yılında sipariş ettiği 100.000 madencilik rig’i için ASIC üreticisi Bitmain’e ödeme yapmak için kullandığını belirtti.

core scientific yuzde 104 daha fazla bitcoin cikardi

Core Scientific, nakliye ve gümrük ücretleri hariç, rig’ler için kalan ödemelerin 10 milyon dolardan az olduğunu söyledi. Şirketin hâlâ 1.205 Bitcoin’i (BTC) mevcut ve bilançosunda yaklaşık 83 milyon dolar bulunuyor.

Core Scientific CEO’su Mike Levitt yaptığı açıklamada konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Temmuz ayı boyunca likiditeyi artırmaya, bilançomuzu güçlendirmeye, organizasyonumuzu düzene sokmaya ve 2022 faaliyet hedeflerimize ulaşmak için daha fazla ilerleme kaydetmeye devam ettik.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.891,14 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
29.446,96 TL 10,28%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.170,46 TL 2,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,20%
cardanoADA/TRY
8,27 TL 7,89%
solanaSOL/TRY
662,88 TL 3,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,34%
Bağlantıyı kopyala