ConsenSys Maliyetlerini Düşürmek İçin Küçülmeye Gidiyor

consensys kuculmeye gittigini acikladi

Kripto piyasalarında artan belirsizlik ortamı nedeniyle şirketler çalışanlarını işten çıkararak küçülmeye gitmeye devam ediyor. Kripto cüzdan uygulaması olan MetaMask’ın geliştiricisi de olan Ethereum yazılım şirketi ConsenSys, zorlu kripto şartları ortasında küçülme kararı alan son şirket oldu.

ConsenSys 100 Çalışanını İşten Çıkartmayı Planlıyor

Ethereum tabanlı kripto cüzdan uygulaması olan MetaMask’ın da geliştiricisi olan ConsenSys, zorlu kripto koşullarının ortasında yeni küçülme kararı aldı.

Konu hakkında bilgisi olan kişinin yaptığı açıklamaya göre, ConsenSys maliyetlerini düşürmek adına 100’ün üzerinde çalışanını işten çıkarmayı planlıyor.

consensys kuculmeye gittigini acikladi 2

New York merkezli Ethereum yazılım şirketi olan ConsenSys’nin LinkedIn verilerine göre 900’ün üzerinde çalışanı bulunuyor. Konu hakkında bilgisi olan kişi açıklamasında, planlanan işten çıkarmanın netleşme sürecinde olduğunun ve bu noktada işten çıkartılacak kişilerin sayısının tam olarak belli olmadığını belirtti.

Son olarak kripto para borsası Coinbase gün içinde personelinin yüzde 20’sini ya da 950 çalışanını işten çıkartacağını açıklamıştı. Coinbase’in bu işten çıkarma hamlesini açıklamasının ardından şirketin hisseleri yüzde 7’nin üzerinde değer kazandı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
439.482,40 TL 0,33%
ethereumETH/TRY
31.407,22 TL 0,32%
tetherUSDT/TRY
18,84 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
6.220,92 TL 0,54%
usd-coinUSDC/TRY
18,84 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
7,76 TL 0,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
7,53 TL 0,76%
dogecoinDOGE/TRY
1,80 TL 3,04%
matic-networkMATIC/TRY
23,52 TL 0,96%
Bağlantıyı kopyala