ConsenSys, İşten Çıkarmaları Onayladı

consensys isten cikarmalari onayladi 2

Ethereum tabanlı kripto cüzdan uygulaması olan MetaMask’ın da geliştiricisi olan ConsenSys’nin, zorlu kripto koşullarının ortasında yeni küçülme kararı aldığı iddia edilmişti. ConsenSys tarafından yapılan son açıklamada işten çıkarmalar doğrulandı.

ConsenSys, Yüzde 11 Personel Kesintisine Gidiyor

Blockchain yazılım şirketi olan ConsenSys, maliyetlerini düşürmek amacıyla çalışanlarının yüzde 11’ini işten çıkardığını doğruladı. Yapılan bu açıklamayla birlikte ConsenSys, zorlu kripto şartlarında işten çıkarmalara giden son şirket oldu.

consensys isten cikarmalari onayladi

Konu hakkında açıklama yapan ConsenSys’nin kurucusu olan Joseph Lubin, “İçinde bulunduğumuz ayı piyasamız aynı zamanda, yükselen enflasyon, gerileyen ekonomik aktiviteler ve artan çeşitli huzursuzluğun yönlendirdiği çok zorlu bir makroekonomik ortama denk geliyor” açıklamasını yaptı.

Şirket bu işten çıkarma ile birlikte ileriye dönük olarak şirketi düzene sokacağını ve MetaMask’ın son kullanıcı ve geliştirici platformu olarak Infura’nın geliştirici platformu gibi “işini temel değer unsurlarına” odaklanacağını belirtti.

Lubin ayrıca, “Alamızdaki kötü davranan CeFi aktörlerinden bazıları, ekosistemimize hepimizin üzerinde çalışması gereken geniş bir hesaplaştırmayı da beraberinde getirdi.” dedi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
432.296,46 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
29.465,23 TL 1,85%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.736,61 TL 0,80%
xrpXRP/TRY
7,69 TL 0,74%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,07%
cardanoADA/TRY
7,16 TL 1,45%
dogecoinDOGE/TRY
1,65 TL 0,86%
matic-networkMATIC/TRY
21,44 TL 1,43%
Bağlantıyı kopyala