bitcoinBTC/TRY
1.270.578,37 TL 0,82%
ethereumETH/TRY
68.120,57 TL 0,68%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.978,16 TL 1,35%
xrpXRP/TRY
19,34 TL 2,67%
solanaSOL/TRY
2.117,20 TL 4,11%
usd-coinUSDC/TRY
28,96 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
68.072,83 TL 0,68%
cardanoADA/TRY
17,37 TL 1,93%
dogecoinDOGE/TRY
2,90 TL 2,35%

Paylaş

ConsenSys 7 Milyar Dolarlık Değere Ulaştı

ConsenSys 7 Milyar Dolarlik Değere Ulaşti

Kripto para dünyasında kripto odaklı yatırımların sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Son olarak Ethereum odaklı Blockchain şirketi ConsenSys önemli bir yatırım turunu daha başarıyla tamamlamayı başardı. ConsenSys, finansman turunda 450 milyon dolarlık yatırım aldı.

ConsenSys 7 Milyar Dolarlik Değere Ulaşti

ConsenSys Yatırımlarını Büyütüyor

ParaFi Capital liderliğinde gerçekleştirilen D Serisi finansman turu, ConsenSys’in 7 milyar dolarlık bir şirket olmasını sağladı. D Serisi turundaki yeni yatırımcılar arasında teknolojisi devi Microsoft başta olmak üzere Temasek, SoftBank Vision Fund 2, Anthos Capital, Sound Ventures ve C Ventures yer aldı. Üçüncü turda ise, Marshall Wace, True Capital Management ve United Talent Agency’nin girişim fonu UTA VC dahil olmak üzere C Serisi finansman turunun katılımcıları yer aldı.

Ek olarak gerçekleştirilen yatırım turu hakkında konuşan ConsenSys Kurucu ve CEO’su Joe Lubin, bu yaklaşımın ConsenSys’in gelecekteki finansman girişimlerini bilgilendireceğini belirtti.

“Bu tur, dijital varlıkların yanı sıra fiat ve konserleri anında ETH’ye alıyor. Bir sonraki tur, yatırımcıların tamamen kripto yerlisi olmalarına ve devam eden paradigma değişiminin bir sembolü ve bağlılığı olarak ETH’ye katkıda bulunmalarına yardımcı olacağımız ‘ETH Serisi’ olacak.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala