Composable Finance CTO’su Şirketten Ayrıldı

composable finance ctosu sirketten ayrildi

Blockchain şirketlerinden ayrılık kararları gelmeye devam ediyor. Blockchain alanında faaliyet göstermeye devam eden şirketlernden birisi olan Composable Finance’in Baş Teknoloji Sorumlusu, şirket içinde yaşadığı bazı sorunları gerekçe göstererek şirketten ayrıldığını belirtti.

Composable Finance CTO’su İstifa Etti

Composable Finance şirketinin Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) Karel Kubat, şirketteki şeffaflık eksikliği ve artık eski yöneticinin “şüpheli işlemler” dediği şey sebebiyle şirketten ayrıldığını belirtti. Kubat şu ifadeleri kullandı:

Ben, Karel Kubat, Composable Finance şirketinden istifa ediyorum. Şirket finansal tablolarını bana ya da topluluğa sunmadı. Bu nedenle topluluğun ve benim Composable Finance’in finansal sağlığı hakkında güncel bir görüşü bulunmuyor.

Karel Kubat Twitter paylaşımında ayrıca, “Yasayı uygulamak yetkililere bırakıldı. Ancak merkezi olmayan bir topluluğuz ve basit, etik olmayan bir yönetim benim şirketten ayrılmam için geçerli bir nedeni sunuyor.” dedi.

composable finance ctosu sirketten ayrildi 2

Bununla birlikte Composable Finance şirketi de Karel Kubat’ın görevinden ayrıldığını doğruladı. Composable Finance tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Bu, doğal olarak soru ve endişelere sebebiyet veriyor olsa da ekibimiz bu soruları ele almaya ve endişeleri gidermeye kararlıdır.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
523.436,05 TL 1,56%
ethereumETH/TRY
33.048,99 TL 1,79%
tetherUSDT/TRY
19,22 TL 0,43%
bnbBNB/TRY
6.150,09 TL 0,26%
usd-coinUSDC/TRY
19,19 TL 0,36%
xrpXRP/TRY
8,67 TL 6,02%
cardanoADA/TRY
6,73 TL 2,99%
dogecoinDOGE/TRY
1,40 TL 2,92%
staked-etherSTETH/TRY
32.976,28 TL 2,05%
matic-networkMATIC/TRY
20,48 TL 2,01%
Bağlantıyı kopyala