Compass Mining, Çalışanlarını Yüzde 15 Oranında Azaltıyor

compass mining calisanlarini yuzde 15 oraninda azaltiyor

Bitcoin madencilik şirketi Compass Mining’ın CEO ve CFO’su “birden fazla aksilik ve hayal kırıklığı” nedeniyle istifa etmişti. Compass Mining yönetiminde yaşanan bu olayın ardından küçülme kararı aldı ve kıdemli çalışanlarının maaşlarını azaltmaya başladı.

Compass Mining Küçülme Planlarını Açıkladı

Kripto madencilik şirketi Compass Mining yaptığı son açıklamada, ekibinin yüzde 15’ini işten çıkartacağını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, maaşları ve harcamaları da keseceğini belirtti. Şirketin kıdemli çalışanlara ve yönetim ekibine yapılan maaş kesintilerinin yüzde 50’ye kadar çıktığı aktarıldı. Compass Mining kurucu ortakları ve geçici CEO’ları Thomas Heller ve Paul Gosker tarafından yapılan açıklamada, “Acı verici olsa da bu değişiklikler Compass’ın sektördeki meslektaşlarımızın çoğuna meydan okuyan bu gelişen pazarda çevik ve iyi bir konumda kalmasını sağlayacak.” dedi.

compass mining calisanlarini yuzde 15 oraninda azaltiyor 2

Şirket kısa bir süre önce CEO ve CFO’sunu, “birden fazla aksilik ve hayal kırıklığı” nedeniyle istifa ettiğini açıklamıştı. Şirket aynı zamanda, barındırma sağlayıcılarından biriyle, kaçırılan ödeme iddiaları nedeniyle çıkan bir anlaşmazlıkla gündeme gelmişti. Compass ayrıca son açıklamasında, hizmetinin “olması gereken yerde olmadığı” halde çok hızlı büyüdüğünü belirtti. Compass açıklamada ayrıca şu ifadeleri kullandı:

Başladığımızda, hizmetlerimize olan talep düzeyine hayran kaldık ve sonuç olarak, büyüyen tüm şirketlerin karşılaştığı operasyonel, finansal ve teknolojik darboğazları daha fazla kişiyi işe alarak çözmeye çalıştık.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.057,03 TL 2,52%
ethereumETH/TRY
34.245,61 TL 4,26%
tetherUSDT/TRY
17,92 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.942,02 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,91 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
6,87 TL 1,33%
cardanoADA/TRY
9,68 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
17,88 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,33 TL 5,14%
polkadotDOT/TRY
169,25 TL 1,02%
Bağlantıyı kopyala