Colorado Yasama Meclisi, Kuraklıkla Mücadelede Blokzinciri Kullanımını İçeren Yasa Tasarısını Onayladı

colorado yasama meclisi kuraklikla mucadelede blokzinciri kullanimini oneren yasa tasarisini onayladi

Colorado Yasama Meclisi, su yönetiminde blokzinciri gibi bir dizi yeni teknolojilerden faydalanmayı sağlayacak yasa tasarısını onayladı. Milletvekilleri aşağıdaki ifadelerin yer aldığı yasayı kabul etti:

“Colorado Eyalet Üniversitesi ve Colorado su enstitüsü ile işbirliği içinde Colorado Üniversitesi’ne bu teknolojilerin fizibilite çalışmalarını ve pilot dağıtımlarını yürütmek ve bu teknolojilerin Colorado su yönetimini iyileştirme potansiyeli hakkında genel kurula rapor vermek için yetkilendirmek ve yönlendirmek kamu yararınadır.”

Yasa blokzinciri tabanlı belgeler, uzak sensörler ve insansız hava araçları üzerinde çalışmayı öngörüyor:

“Blokzinciri tabanlı dokümantasyon, iletişim ve su kullanımına ilişkin verilerin doğrulanması; artırma planları da dahil olmak üzere Colorado’nun ön tahsis sistemi kapsamındaki yükümlülüklerin yerine getirilmesi ve su tasarrufu.”

Öneri ABD’nin batı eyaletlerinin kuraklıkla ve su hakları/yönetimi sorunları ile boğuşmasının ardından geldi. Tasarı, 17 Haziran’da kripto para dostu Colorado Valisi Jared Polis’e gönderildi.

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
357.666,89 TL 0,62%
ethereumETH/TRY
24.437,92 TL 0,66%
tetherUSDT/TRY
18,48 TL 0,33%
usd-coinUSDC/TRY
18,46 TL 0,55%
bnbBNB/TRY
5.188,29 TL 0,71%
xrpXRP/TRY
8,83 TL 1,62%
binance-usdBUSD/TRY
18,50 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
7,97 TL 1,19%
solanaSOL/TRY
604,48 TL 3,07%
dogecoinDOGE/TRY
1,13 TL 1,27%
Bağlantıyı kopyala