CoinSwitch Kuber Hindistan’ın En Büyük Kripto Platformu Oldu

coinswitch kuber

Hindistan merkezli kripto para ticaret ve borsa platformu CoinSwitch Kuber, 7.5 milyondan fazla aktif kullanıcıyı bünyesine katarak ülkenin en büyük kripto varlık platformu oldu. 

Şirket yaptığı basın açıklamasında, “CoinSwitch Kuber, Haziran 2020’de Hindistan’da faaliyete geçmesinden bu yana sadece 15 ayda dönüm noktasına ulaştı, bu, platformun kullanıcılarına sağladığı basitlik ve rahatlığın en büyük kanıtı.” diyerek platformun gelişim hızına dikkat çekti.

Şirketin açıklamalarına göre platformdaki 7 milyon kullanıcı, aylık 15.138 rupi (yaklaşık 200 dolar) işlem hacmine sahip aktif kullanıcılardan oluşuyor.

Konuyla alakalı olarak kurucu ortak ve CEO Ashish Singhal yaptığı bir basın açıklamasında, “Kullanıcılarımız sürekli basitlik, güvenlik en iyi fiyat ve deneyim sunarak bu büyümeyi daha da hızlandırmayı amaçlıyoruz.” ifadelerine yer verdi. 

CoinSwitch Kuber için bu kullanıcı artışı, yaşanan regülasyon çalışmaları konusundaki belirsizliğe rağmen Hindistan’da kripto para yatırımının artan kabulünün bir yansıması olarak gösteriliyor. Hindistan, Vietnam il birlikte geçen yıl dünyada kripto paranın en hızlı benimsendiği ülkeler arasında en üst sırada yer alıyor

hindistan kripto para

Hindistan Kriptoyu Yasaklayabilir

Hindistan’da ise şu anda Hindistan Merkez Bankası’nın bir ulusal dijital para birimi çıkardıktan sonra tüm özel kripto para birimlerinin yasaklanacağı düşünülüyor. Ancak Hindistan Merkez Bankası kripto paraların yasaklanacağına yönelik iddiaları yalanlamış durumda.

CoinSwitch Kuber ilk olarak 2017 yılında küresel pazara yönelik piyasaya sürülmüş ancak 2020 yılında odağını Hindistan’a çevirmişti. Şu anda şirket, Tiger Global, Ribbit Capital, Sequoia Capital ve Paradigm Capital gibi önemli yatırımcılar tarafından destekleniyor. 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 386.391,72 TL 0,34%
ethereum
Ethereum (ETH) 29.355,50 TL 4,35%
cardano
Cardano (ADA) 21,65 TL 10,90%
tether
Tether (USDT) 8,33 TL 0,41%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.490,71 TL 3,52%
solana
Solana (SOL) 1.756,18 TL 29,66%
xrp
XRP (XRP) 9,41 TL 4,26%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,15 TL 4,31%
polkadot
Polkadot (DOT) 244,31 TL 7,55%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,33 TL 0,11%
Copy link
Powered by Social Snap