bitcoinBTC/TRY
1.091.912,71 TL 0,37%
ethereumETH/TRY
59.368,27 TL 1,01%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.590,85 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
17,54 TL 0,58%
solanaSOL/TRY
1.713,13 TL 0,28%
usd-coinUSDC/TRY
28,94 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
59.269,84 TL 0,91%
cardanoADA/TRY
10,87 TL 1,71%
dogecoinDOGE/TRY
2,41 TL 3,48%

Paylaş

CoinShares’den Kurumsal Yatırımcılara Yeni Ticaret Aracı

CoinSharesden Kurumsal Yatirimcilara Yeni Ticaret Araci

Gün geçmiyor ki şirketler yeni bir ürününü piyasaya sürmesin. Özellikle kripto sektöründe arşa çıkan rekabet, şirketleri daha aktif bir ürün yelpazesine itiyor. Son olarak CoinShares de yeni algoritmik ticaret aracını tanıttı. Yeni aracın adı Stanley Kubrick’in 2001: A Space Odyssey adlı filmine gönderme yapılarak HAL olarak belirlendi.

CoinShares'den Kurumsal Yatırımcılara Yeni Ticaret Aracı

CoinShares’den Kurumsal Yatırımcılara Yeni Ticaret Aracı: HAL

CoinShares, kurumsal yatırımcılar için algoritmik bir ticaret stratejileri platformu başlattı. HAL adlı platform, kullanıcılara CoinShares ekibi tarafından tasarlanan ticaret algoritmalarına erişim sunacak. Platform başlangıçta, firmanın bulunduğu Avrupa’da faaliyete geçirilecek ve büyük borsalarla entegre olacak. Ancak platform aşamalı olarak daha fazla entegrasyon yapacak.

Konu hakkında konuşan CoinShares CEO’su Jean-Marie Mognetti ise şu ifadelere yer verdi:

“Haftanın 7 günü açık olan bu inanılmaz aktif piyasada, insanların ticaret ihtiyaçlarını karşılamak istiyoruz. Kripto ticareti yapan tüketicilerin her beş saniyede bir telefonlarına bakacak zamanları yok. Bu yüzde doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak için karar verme sürecinin bir kısmını devretmeniz gerekiyor”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala