CoinShares, 21.7 Milyon Dolar Zarar Etti

coinshares 21 7 milyon dolar zarar etti

Avrupa kripto para yatırım şirketi CoinShares, 2022 yılı ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada Terra Blockchain kaynaklı 21.7 milyon dolarlık kayıp açıklandı.

CoinShares, Terra Blockchain’den Kolayı Zarar Etti

CoinShares, 2022 yılı ikinci çeyrek mali raporlarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre şirket önceki yılın aynı dönemine kıyasla gelirde 19.6 milyon sterlinden, 14.2 milyon sterline bir kayıp söz konusu. Aynı zamanda şirketin net geliri 2021 yılının ilk çeyreğinde 26.6 milyon sterlinden 0,1 milyon sterline düşmüş durumda.

coinshares 21 7 milyon dolar zarar etti 2

CoinShares yaptığı açıklamada, kayıpların nedenini büyük ölçüde Terra Blockchain’e şu sözlerle bağladı, “Varlık Yönetimi işimiz sağlam kar elde etmeye devam ederken, Sermaye Piyasası işi Terra Luna’nın sabitlenmesinin ardından bir kereye mahsus 17.7 milyon sterlinlik bir zarar yaşadı. Sektörümüzdeki diğer oyuncuların da yaşadığı bu büyük kayıplar, çeyrek performansımızı da büyük ölçüde etkiledi.” Son olarak CoinShares’in CEO’su Jean-Marie Mognetti, şirketinin gelecek operasyonlarına dair şu ifadeleri kullandı:

Piyasada yaşanan çalkantılar ışığında, risk profilimizi gözden geçirdik ve daha savunmacı bir moda geçtik CoinShare, etkili bir strateji, sağlam bir bilanço ve deneyimli bir dünya sayesinde bu değişen dönemde piyasalarda gezinme için yeterli kaynağa sahip.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
440.766,14 TL 7,34%
ethereumETH/TRY
33.999,99 TL 12,87%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
5.965,15 TL 4,78%
usd-coinUSDC/TRY
17,93 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
6,87 TL 5,90%
cardanoADA/TRY
9,76 TL 6,64%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,02%
solanaSOL/TRY
800,71 TL 13,14%
polkadotDOT/TRY
169,79 TL 9,74%
Bağlantıyı kopyala