CoinDCX’in Twitter Hesabı XRP Tanıtımı için Çalındı

CoinDCXin Twitter Hesabi XRP Tanitimi icin Calindi

Kripto para sektörü, piyasalarda hareket eden paranın miktarı günden güne artarken hacker’ların da göz konumu olmaya başladı. Özellikle son dönemde dolandırıcılık ve hack sayılarında önemli bir artış görüyoruz. Bu saldırıların son maduru ise CoinDCX oldu. Twitter hesabı ele geçirilen kripto para borsası, takipçilerini dolandırmak amacıyla phising bağlantılı (XRP) tanıtımları yayınlamak için kullanıldı.

CoinDCX’in Twitter Hesabı Çalındı, XRP Tanıtımı Yapıldı

Kripto para dolandırıcılığı ve hack saldırıları artarken en göz önünde olan aktörler genelde kripto para borsaları oluyor. Milyonlarca kullanıcılara erişimi ile devasa bir hedef tahtası hâline gelen borsalar, genelde bu saldırıları geri püskürtseler de bazen kazananlar saldırganlar olabiliyor. CoinDCX örneğinde olduğu gibi saldırganlar borsanın Twitter hesabını ele geçirerek XRP temalı dolandırıcılık yaptı.

Bu durum sonrası CoinDCX‘in resmi müşteri desteği hemen harekete geçti, istismarı duyurdu ve kullanıcılarını, güvenliği ihlal edilmiş hesaptan gelen hiçbir bağlantıya veya mesaja tıklamamaları konusunda uyardı.

Saldırıdan henüz kaç kişinin etkilendiği bilinmiyor ancak bu olay, linklere tıklarken bir borsa dahi paylaşsa dikkatli olmamız gerektiğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
372.982,67 TL 2,68%
ethereumETH/TRY
25.038,75 TL 1,73%
tetherUSDT/TRY
18,55 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.459,11 TL 2,68%
usd-coinUSDC/TRY
18,53 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
8,82 TL 3,97%
binance-usdBUSD/TRY
18,53 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
8,00 TL 0,77%
solanaSOL/TRY
629,98 TL 2,65%
dogecoinDOGE/TRY
1,20 TL 7,96%
Bağlantıyı kopyala