Coinbase’ten Kripto Düşünce Kuruluşu: Coinbase Enstitüsü

coinbaseten kripto dusunce kurulusu hamlesi

Kısa süre önce işe alımları azalttığına dair haberlerle gündeme gelen kripto para borsası Coinbase, bu kez kripto odaklı yeni bir şirket içi düşünce kuruluşu Coinbase Enstitüsü için düğmeye bastı. Kuruluş, hem akademik kurumlarla hem de diğer düşünce kuruluşlarıyla dirsek temasında olacak.

Coinbase, Kripto Odaklı Şirketi İçi Düşünce Kuruluşu Başlatıyor

Kripto borsası Coinbase, ilk şirket içi düşünce kuruluşu Coinbase Enstitüsü’nü tanıttı. Kuruluş, araştırmaları için akademik kurumların yanında diğer düşünce kuruluşlarıyla da birlikte çalışacak. Kuruluş ile ortaklık yapan ilk kurumun ABD Nüfus Sayımı Bürosu ve Savunma Bakanlığı için anketler yürüten Michigan Üniversitesi Anket Araştırma Merkezi olduğu açıklandı.

The Block‘a göre, Coinbase ile ortaklaşa yapılan ilk anket, ABD hanelerinde “kriptonun benimsenmesi ve bunlara karşı duyarlılık” üzerine odaklanacak.

coinbaseten kripto dusunce kurulusu hamlesi 2

Kripto ve ilkim konusundaki ilk projesinden başlayacak olan düşünce kuruluşu, kripto liderleri ve politika yapıcılarla da çalışmalar yapacak.

Coinbase Enstitüsü, Hermine Wong ve Dr. Cesare Fracassi tarafından yönetilen bir kurum içi ekipten oluşuyor.

Bu arada Wong’un daha önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda Ekonomik ve Risk Analizi Bölümünde görev yaptığını söylemek gerekiyor. Wong, Coinbase’in Politika Direktörü olarak da görevini yürütüyor.

Fracassi ise Blockchain Sezgisel ve Fintech Araştırma Laboratuvarı’nı yönettiği Austin’deki Texas Üniversitesi’nde finans doçentiydi. Fracassi şu anda Coinbase Enstitüsü’nün Ekonomik Araştırma Direktörü ve Baş Ekonomisti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
319.326,49 TL 2,47%
ethereumETH/TRY
17.344,99 TL 3,32%
tetherUSDT/TRY
16,67 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,18%
bnbBNB/TRY
3.595,98 TL 3,72%
binance-usdBUSD/TRY
16,71 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
5,21 TL 1,80%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 2,76%
solanaSOL/TRY
539,56 TL 2,75%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,61%
Bağlantıyı kopyala