Coinbase’in Metaverse Planları Büyük

coinbasein metaverse planlari buyuk

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, metaverse planları için çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin yeni planı metaverse erişimini kolaylaştıracak araçları hayata geçirmek.

Coinbase Metaverse için Hazırlanıyor

Kripto para borsası Coinbase, metaverse erişimi için işleri kolaylaştıracak araçlar üzerinde çalışıyor. Konuyla ilgili açıklama Coinbase CEO’su Brian Armstrong’tan geldi. Ayrıca konuya dair bir blog yazısı da yayımlandı.

“Coinbase Metaverse hakkında ne düşünüyor?” başlıklı yazıda Coinbase‘de kimliğin tüm parçalarını bir araya getirme idealine değiniliyor. Yani bu metaverse’e giriş sağlayacak yeni bir kimlik oluşturmak demek.

Yazıda dikkat çeken diğer cümleler ise şöyle:

“ENS ile çalışmamızın arkasındaki fikir bu, bir cüzdana çözümlenen benzersiz bir kullanıcı adı NFT oluşturmayı mümkün kılıyor. Sonunda bu, kullanıcıların Metaverse’de farklı dünyalar arasında benzersiz bir kimlik taşımasına izin verecek.”

coinbasein metaverse planlari buyuk 2
Coinbase CEO’su Brian Armstrong

Armstrong’un sözleri de şöyle:

“Avatarınızı satın almanıza, herkese açık profilinizi tanımlamanıza ve sürdürmenize ve güven oluşturmanıza olanak sağlayacak bir teknoloji üzerinde çalışıyoruz. Ayrıca [ETH/Coinbase] ile Oturum Açma gibi özellikler üzerinde çalışıyoruz. Bu, kullanıcıların metaverse’deki her uygulamada oturum açmasına izin verebilir.”

Eğer Coinbase’in planları tutar ve insanların metaverse’e erişmeleri için popüler bir seçenek haline gelirse, bir önceki çağda Facebook’un üstlendiği gibi bir rol üstlenebilir. Tabii o dönemler Facebook’un başı gizlilik ve güvenlik konularıyla ilgili ağrımıştı. Coinbase için ise durum daha farklı olacak. Çünkü, metaverse merkezi üzerinde hiçbir şirketin ya da otoritenin kontrol edemediği, merkeziyetsiz bir platform oluşturuluyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.734,56 TL 8,87%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.664,75 TL 7,69%
tether
Tether (USDT) 13,42 TL 0,26%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.010,05 TL 7,72%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,23%
cardano
Cardano (ADA) 13,99 TL 6,12%
solana
Solana (SOL) 1.245,75 TL 11,01%
xrp
XRP (XRP) 8,13 TL 5,92%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,00 TL 9,05%
polkadot
Polkadot (DOT) 244,77 TL 10,59%
Bağlantıyı kopyala