bitcoinBTC/TRY
740.647,24 TL 0,44%
ethereumETH/TRY
45.865,69 TL 0,30%
tetherUSDT/TRY
27,44 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.901,49 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
14,16 TL 1,62%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.909,82 TL 0,41%
cardanoADA/TRY
6,94 TL 1,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,18%
solanaSOL/TRY
583,62 TL 5,03%

Paylaş

Coinbase’in eski yöneticilerden yeni girişim

Coinbase Demokrat vekiller ile bulusacak 2

Eski Coinbase yöneticilerinin kurduğu yeni bir girişim olan Trident Digital Group’a yatırım geldi. Girişim, White Star Capital ve New Form tarafından yönetilen tohum yatırım turundan 8 milyon dolar ile döndü. Trident’in kurucuları arasında Coinbase ve Matrixport’ta üst düzey görevlerde bulunmuş eski bankacılar yer alıyor.

coinbase ether staking pazar payini kaybediyor

Trident Digital’e 8 milyon dolar yatırım

Kripto kredi girişimi Trident, ilk yatırım turunu tamamladı. Trident’in kripto kredi piyasasından çekilen likiditenin bir kısmını geri getirmeyi hedeflediği belirtildi. Yatırım turu White Star Capital ve New Form tarafından yönetildi. Yatırım turunda CMT Digital, Joint Effects ve Permit Ventures de yer aldı. Şirkete 8 milyon dolarlık yatırım geldi.

Trident CEO’su Anthony DeMartino, karşı taraf riskinin kredi piyasasına yeni girişleri engellediğini ifade etti. DeMartino, “Trident’in çözümü uygun risk yönetimi sunacak ve güvenlik ile sermaye verimliliği arasında bir denge kuracak” dedi.

Daha önce UBS, Barclays ve HSBC’de çalışan DeMartino, 2021 yılında Coinbase’in DeFi ve türev ticaretinin yönetimine geçti. Şirkette Risk stratejileri başkanı olarak görev yapan DeMartino, temmuz ayında Matrixport‘un ABD CEO’su olarak çalıştı.

Trident’in baş ticari sorumlusu Toby Norfolk-Thompson, DeMartino ile Coinbase’de Coinbase Risk Stratejileri’nin baş yatırım sorumlusu olarak ve Matrixport’ta ABD ve İngiltere’de baş yatırım sorumlusu olarak görev aldı. Trident’in hazinelerinin herhangi bir fiziksel mevduat ile desteklenmeyeceği kaydedildi. Şirket, getirileri risksiz orana bağlayan bir ürünü piyasaya sürecek.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala