Coinbase’in Büyük İşten Çıkarma Kararı Uyum Ekibini Etkilemeyecek

coinbasein buyuk isten cikarma karari uyum ekibini etkilemeyecek

Kripto para borsası Coinbase, kısa bir süre önce maliyetlerini düşürmek için işten çıkarmaya gideceğini açıklamıştı. Coinbase bu doğrultuda önemli bir iş gücünü keseceğini belirtmişti. Coinbase’in bu işten çıkarma hamlesinden bazı iş bölümleriyse etkilenmeyecek.

Coinbase’in Uyum Ekibi İşten Çıkarmalardan Etkilenmiyor

Coinbase geçtiğimiz günlerde zorlu kripto kış şartları ortasında maliyetlerini düşürmek ve varlığını devam ettirebilmek için çalışan sayısını düşüreceğini açıklamıştı. Şirket bu doğrultuda 950 çalışanı ile yollarını ayıracağını belirtti. Şirketin bu hamlesinin ardından borsadaki hisseleri de artış gösterdi.

coinbasein buyuk isten cikarma karari uyum ekibini etkilemeyecek 2

Konu hakkında açıklama yapan Coinbase CEO’su Brian Armstrong işten çıkarmalardan etkilenmeyecek bölümleri de duyurdu. Armstrong’un açıklamasına göre işten çıkarmalar uyum ve hukuk ekiplerini etkilemeyecek. Bununla birlikte işten çıkarmalardan önemli kilit rolleri de etkilenmeyeceği belirtildi.

Coinbase sözcüsü işten çıkarmalar hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Güvenlik ve uyumluluk için belirlediğimiz yüksek standartları karşılamak ya da görev bakımından çalışmalarımızı desteklemek adına kilit rollerde kesintiler yapmayı düşünmüyoruz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.079,36 TL 2,31%
ethereumETH/TRY
30.504,59 TL 3,34%
tetherUSDT/TRY
18,86 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
6.144,02 TL 1,24%
usd-coinUSDC/TRY
18,84 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
7,50 TL 4,47%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
7,26 TL 4,69%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 6,49%
okbOKB/TRY
824,66 TL 5,32%
Bağlantıyı kopyala