Coinbase’e Siyasilerin Kriptoya Bakışı Eklendi

coinbasee siyasilerin kriptoya bakisi eklendi

Kripto para borsası Coinbase kısa bir süre önce ABD özelinde platforma siyasilerin kriptoya bakışını ekleyeceğini duyurmuştu. Coinbase’in kurucu ortağı ve CEO’su Brian Armstrong, ABD’de platforma siyasilerin kriptoya bakışının eklenmeye başladığını duyurdu.

Coinbase, ABD Kullanıcılarına Siyasilerin Kripto Görüşlerini Sunuyor

Coinbase’in kurucu ortağı ve CEO’su Brian Armstrong, ABD’de yaşayan Coinbase kullanıcılarının borsa uygulamasında milletvekillerinin kripto paralar hakkındaki görüşlerini görebileceklerini ve bu uygulama üzerinden siyasi olayları keşfedebileceklerini açıkladı. Armstrong, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, şirketin “ekonomik özgürlüğü artırma” misyonunun bir parçası olarak yeni özellikleri eklediklerini açıkladı. Washington milletvekilleri ve düzenleyiciler, bu yaz yaşanan kripto para piyasası düşüşü sonrasında sektör için yeni kurallar getirme planları yapmaya başlamıştı. Coinbase ise geçtiğimiz ay bir seçmen kaydı ve eğitim girişimi başlattığını açıklamıştı.

Armstrong açıklamasında, “Kripto savunuculuğu, dünyadaki ekonomik özgürlüğü artırma misyonumuz için çok önemli ve Coinbase bu konuda yardımcı olmak adına üzerine düşeni yapacak.” ifadesini kullandı. Armstrong açıklamasının devamında, “Coinbase, kripto topluluğundan daha küçük, umarım hepimiz seçilmiş lideri dahil etmek ve mantıklı politikalar için bir araya gelebiliriz.” dedi. Armstrong’un açıklamasına göre Coinbase’in 103 milyonun üzerinde doğrulanmış bir kullanıcısı var ve bu sayının kripto topluluğu yanında çok küçük kaldığını söyleyebiliriz. Son olarak Coinbase’in bu hamlesi, Crypto Action Network’ün Kongre üyelerinin kripto kayıtlarını ölçen bir puan kartı yayınlamasından günler sonra geldi. Kâr amacı gütmeyen bu kuruluşu destekleyen Coinbase, uygulamasında puan kartına da yer verecek. Armstrong, şirketin kripto yanlısı adayların bağış toplamasına yardımcı olmayı da planladığını belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
343.557,01 TL 2,50%
ethereumETH/TRY
23.699,92 TL 1,35%
tetherUSDT/TRY
18,36 TL 0,27%
usd-coinUSDC/TRY
18,38 TL 0,35%
bnbBNB/TRY
4.970,78 TL 0,30%
xrpXRP/TRY
8,51 TL 0,65%
binance-usdBUSD/TRY
18,34 TL 0,00%
cardanoADA/TRY
8,30 TL 1,25%
solanaSOL/TRY
582,21 TL 2,06%
dogecoinDOGE/TRY
1,16 TL 7,18%
Bağlantıyı kopyala