Coinbase’e Dogecoin Çekiliş Davasından Kötü Haber

coinbasee dogecoin cekilis davasindan kotu haber

Kripto para borsası bir Amerika Birleşik Devletleri (ABD) temyiz mahkemesinin Cuma günü verdiği bir karara göre, kripto para borsasının yürüttüğü Dogecoin çekilişleriyle ilgili iddiaları çözmek için eski müşterilerini mahkemeler yerine özel tahkimi kullanmaya zorlayamayacak.

Coinbase’e Dogecoin Davası Sonucu

Dört eski Coinbase kullanıcısı, şirketin Dogecoin (DOGE) kripto para biriminde 1.2 milyon ABD dolarına varan ödüller kazanma şansı için Haziran 2021’de bir çekilişe katılmak için 100 ABD doları ya da daha fazla ödeme yapmaya ikna ettiğini iddia ederek Coinbase’e dava açmıştı.

coinbasee dogecoin cekilis davasindan kotu haber 2

Açıklanan karar, ABD Yüksek Mahkemesi’nin bununla ilgili bir usul sorununu ve Coinbase’in tahkime zorlamak için başarısız bir şekilde zorlamaya çalıştığı başka bir davayı incelemeyi kabul etmesinin tam bir hafta sonrasında geldi.

İş grupları, tahkimin mahkemede dava açmaktan daha verimli olduğunu söyledi. Davacıların avukatları tahkimin şirketlerin lehine olduğunu ve mahkemede tüketicilerin daha iyi durumda olduğunu söyledi. Son olarak federal bir yargıç, tahkimi zorunlu kılmayı kaldırdı ve San Francisco merkezli dokuzuncu ABD Temyiz Mahkemesi, çekilişlerin resmi kurallarındaki uyuşmazlıkların Kaliforniya mahkemelerinde görüşmesini gerektiren bir hükme atıfta bulunarak son karara katıldı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.548,48 TL 2,26%
ethereumETH/TRY
30.377,57 TL 2,36%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.997,71 TL 4,34%
xrpXRP/TRY
7,78 TL 0,71%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,16%
cardanoADA/TRY
7,34 TL 1,85%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 1,85%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 6,41%
Bağlantıyı kopyala