bitcoinBTC/TRY
739.241,50 TL 2,58%
ethereumETH/TRY
45.205,79 TL 3,39%
tetherUSDT/TRY
27,34 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.883,92 TL 1,59%
xrpXRP/TRY
13,91 TL 1,71%
usd-coinUSDC/TRY
27,34 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.188,84 TL 3,44%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 1,62%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,56%
solanaSOL/TRY
545,12 TL 4,23%

Paylaş

Coinbase’den Sert Tepki: Amerika’ya Zarar Veriyor

sec kripto para borsasi coinbase hakkinda yeni bir sorusturma baslatti 2

Coinbase‘den SEC’in açtığı davaya ilişkin ilk açıklama geldi. Borsanın baş hukukçusu Paul Grewal, SEC‘in Amerika’nın ekonomik rekabet gücüne zarar verdiği belirtildi. Coinbase‘in normal şekilde çalışmaya devam edeceği de ifade edildi.

Coinbaseden Sert Tepki Amerikaya Zarar Veriyor

Coinbase’den SEC Açıklaması

ABD menkul kıymet düzenleyicisi SEC, Binance borsasının ardından Coinbase‘e de dava açtı. SEC, Coinbase’i kayıt dışı menkul kıymet borsası ve broker’lık ile suçladı. Dava dosyasında borsanın staking programının kaydettirmediği ifade edildi. Coinbase cephesinden davaya ilk tepki baş hukuk sorumlusu Paul Grewal’dan geldi.

Coinbase‘in baş hukukçusu Paul Grewal, SEC‘in kripto para endüstrisi için net kurallarının olmadığını vurguladı. Grewal, SEC’in sadece yaptırıma dayalı bir yaklaşımın ABD’nin ekonomik rekabet gücüne zarar verdiğini ifade etti. Şirketin hukukçusu, SEC’in Coinbase gibi uyum konusunda taahhüdü olan şirketlere zarar verdiğini sözlerine ekledi. Coinbase’in normal şekilde devam etmeyi de sürdüreceğini de ifade etti.

SEC Başkanı Gary Gensler ise katıldığı bir televizyon programında daha fazla kripto paraya ihtiyaç olmadığını ifade etti. Kriptonun diğer menkul kıymetlerden farkı olmaması gerektiğini ifade eden Gensler, “Token’ların gerçek bir değeri varsa SEC uyumluluğu güven oluşturur” dedi.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala