Coinbase Yeni Güncelleme ile Sosyalleştirecek

coinbase-ucuncu-taraf-defi-uygulamalari-icin-destek-ariyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin işlem hacmine göre en büyük kripto varlık alım satım platformu Coinbase. Öyle ki platform bir süredir Nasdaq’ta da listeleniyor. Borsanın yaklaşık 73 milyon doğrulanmış kullanıcısı bulunuyor. Mevcut kullanıcıların kullanım süresini artırmak ve yeni kullanıcıları bünyesine katmak isteyen platform, yeni özelliklerle gelişmeye devam ediyor. En son yapılan Coinbase yeni güncelleme duyurusu da bu yolda atılmış adımlardan biri.

Coinbase Yeni Güncelleme Duyurusu Yaptı

Coinbase yeni güncelleme haberi, platformun resmi web sitesi üzerinden duyuruldu. Yapılan duyuruya göre, uygulamaya bazı sosyal ağların eklemesi yapılacak. Bunlardan en dikkat çekici olanı yatırımcıların fiyat değişiklikleri ya da portföy tahsisleri gibi varlıklarını arkadaşlarıyla paylaşmalarını sağlayan bir butonun geliyor olması. Kullanıcılar artık sadece bakiyelerini değil tahsis yüzdelerini de sosyal medya üzerinden paylaşabilecek.

coinbase yeni guncelleme ile sosyallestirecek 2

Yapılan yeni güncelleme ile borsa, müşterilerinin kriptoyu daha iyi anlamasını istiyor.

Konuyla ilgili konuşan Coinbase Kıdemli Ürün Müdürü Rishav Mukherji, “Kriptoekonomiyi bilgiyi paylaşarak güçlendirmek istiyoruz.” dedi. Mukherji, platformun önümüzdeki günlerde kullanıcıların ticaret ayrıntılarını paylaşabileceği yeni yollar duyuracağını da sözlerine ekledi.

Sosyal medya entegrasyonu Coinbase için oldukça yeni. Diğer yandan BitMex gibi platformlarda bu alanda atılmış adımlar var. BitMex’te kullanıcılar, tüm zamanların en kârlı yatırımcılarını bir tabloda görebiliyor. Ayrıca konumlarını yayınlayabiliyor.

Coinbase, kısa süre önce 2021 yılının üçüncü çeyreğine dair verilerini açıklamıştı. Bu verilere göre aylık işlem yapan kullanıcı sayısında bir azalma söz konusu. Yeni güncelleme, bu azalmanın etkisini tersine çevirebilir.

Diğer yandan platform, son zamanların yükselen trendi olan NFT’lerle de yakından ilgileniyor. Bu, platformun gelirini çeşitlendirebilmesi için son derece önemli. Şirket, çok kısa bir zaman sonra kendi NFT pazaryerini faaliyete geçirecek. Ekim ayında yapılan NFT pazaryeri duyurusundan sonra Coinbase, 2,5 milyondan fazla kayıt talebi aldı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 696.905,82 TL 3,47%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.562,23 TL 4,34%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.086,38 TL 7,97%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,06%
solana
Solana (SOL) 2.682,72 TL 1,08%
cardano
Cardano (ADA) 19,73 TL 5,65%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,03%
xrp
XRP (XRP) 11,38 TL 3,77%
polkadot
Polkadot (DOT) 384,36 TL 3,23%
terra-luna
Terra (LUNA) 911,78 TL 1,38%
Bağlantıyı kopyala